JetBoost JetBoost 2.0.0.67

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

JetBoost to bezpłatne narzędzie, pozwalające na chwilowe zwiększenie wydajności komputera poprzez wyłączenie zbędnych w danym momencie procesów i usług. Operacja ta jest w pełni odwracalna - zwolnione wcześniej zasoby możemy w każdej chwili przywrócić klikając myszką zaledwie jeden przycisk.

Program wyposażony został w bardzo przyjazny i intuicyjny interfejs graficzny, który nie przytłacza użytkownika dużą liczbą niewiadomych dla niego funkcji. Jego obsługa nie powinna przysporzyć najmniejszych problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom. Specjalnie dla nich twórcy przygotowali 2 w pełni automatyczne tryby przyspieszania - do pracy i do gry, w których JetBoost samoczynnie dobiera optymalne ustawienia dla każdego z nich oraz wyłącza zbędne komponenty. Podczas testów średnio udawało się uzyskać około 40-procentowy wzrost wydajności.

Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowano dodatkowy tryb pracy, w którym to sami możemy zadecydować o aspektach pracy programu. Przy jego użyciu ręcznie wyłączymy zbędne w danej chwili procesy i usługi, a także zoptymalizujemy zużycie pamięci RAM, wyczyścimy zawartość nieużywanego schoweka, zamkniemy proces explorer.exe oraz zapobiegniemy sytuacji w której to aktualizacja dowolnego oprogramowania zainstalowanego na komputerze mogłaby przerwać nam grę lub pracę.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja samoczynnego przywracania wszystkich zwolnionych wcześniej zasobów. Kiedy nie potrzebujemy już dużej wydajności komputera wystarczy, że klikniemy jeden przycisk i JetBoost automatycznie uruchomi wszystkie dezaktywowane wcześniej procesy i usługi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, skuteczny, działa dobrze
??
ocena użytkownika
10.03.2015 20:40 • Recenzja do wersji 2.0.0.67

Program jest bardzo intuicyjny na zasadzie ubogi. Nie spotykamy w nim żadnych dodatkowych funkcji poza wyłączeniem zbędnych procesów. Działa on dobrze, biorąc pod uwagę, że sam nie zużywa za dużo pamięci. Wyłączone procesy można przywrócić szybko, wybierając opcję "odbuduj". Poddaję w wątpliwość kalkulator, który zawsze pokazuje, że przyspieszyliśmy komputer o 40%. To jest jedyna wada tego programu.