r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KB982316: Microsoft znów wydaje łatkę dla Windowsa XP

Strona główna AktualnościBEZPIECZEŃSTWO

Teoretycznie Windows XP nie jest wspierany od 3 lat, a w związku z tym nie są dla niego przewidywane żadne oficjalne aktualizacje związane z bezpieczeństwem. Po naprawieniu niedawno podatności na WannaCry w tym systemie, Microsoft zdecydował się wydać kolejną łatkę. Tym razem aktualizacja jest dużo mniejsza, ale jednocześnie dużo mniej o niej wiadomo.

Jak się okazuje, łatka dostępna jest dla użytkowników Windowsa XP SP3 już od czterech dni. Podobnie jak poprzednia, związana jest wyłącznie z bezpieczeństwem, ale w tym przypadku zadowolić się musimy tylko krótkim wyjaśnieniem opisującym jej działanie:

Zidentyfikowany został błąd, w wyniku którego można było przeprowadzić lokalny atak i przejąć kontrolę nad systemem.

r   e   k   l   a   m   a

Możesz ochronić swój system, instalując tę aktualizację od Microsoftu. Po instalacji możliwe, że będziesz musiał zrestartować komputer.

Na tym oficjalne informacje się kończą i o szczegółach można jedynie spekulować. Analizując jednak pozostałe aktualizacje bezpieczeństwa dostępne na stronach Microsoftu, znaleźć można oznaczone identycznym kodem i opisem łatki przeznaczone między innymi dla Windowsa Visty oraz Server 2003, które wydane zostały dla tych systemów jeszcze w 2010 roku.

Czy zatem o (wspieranym jeszcze wtedy) XP zapomniano i dopiero ostatnia sytuacja z WannaCry dała programistom szansę na uzupełnienie aktualizacji? Niezależnie od przyczyn, pojawienie się łatki jest oczywiście plusem dla producenta, choć użytkownicy mogą czuć niedosyt jeśli mowa o udostępnionych na ten temat szczegółach.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.