r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kaspersky ScatterDecryptor 2.0.0.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe

Kaspersky ScatterDecryptor to niewielkie i darmowe narzędzie, z pomocą którego w szybki sposób odzyskamy dostęp do danych zaszyfrowanych przez konia trojańskiego o nazwie Scatter.

Działanie wspomnianego szkodnika jest bardzo proste - ma on za zadanie skutecznie utrudnić użytkownikowi pracę z cennymi dla niego plikami. Ograniczenie to najczęściej zdejmowane jest gdy ofiara zdecyduje się na opłacenie "okupu" na rzecz twórcy szkodnika. Scatter potrafi skutecznie szyfrować losowe dane na dysku - mogą to być cenne dokumenty firmowe itp. O infekcji tym trojanem świadczyć może obecność na dysku plików z rozszerzeniami .pzdc, .crypt oraz .good.

Kaspersky ScatterDecryptor to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które stały się ofiarą Scatter. Program po uruchomieniu skanuje zawartość dysków twardych w poszukiwaniu zaszyfrowanych danych, a następnie umożliwia ich odszyfrowanie, a co za tym idzie dostęp do utraconych danych.

Warto zaznaczyć, że Kaspersky ScatterDecryptor nie uchroni nas przed infekcją, a jedynie odblokuje wcześniej zaszyfrowane pliki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.