Kolejna akcja antypiracka wrocławskiej policji

Strona główna Aktualności

O autorze

W ciągu dwóch dni dolnośląscy policjanci zatrzymali kilkanaście osób podejrzanych o nielegalne kopiowanie, rozpowszechnianie książek, programów komputerowych i filmów.

18 marca policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzy osoby w wieku 22, 25 i 27 lat podejrzane o nielegalne kopiowanie i rozpowszechnianie książek serwisowych i programów komputerowych do diagnostyki samochodowej. Policjanci zabezpieczyli blisko 400 książek oraz 2000 płyt CD z elektronicznymi wersjami książek serwisowych i programów komputerowych do diagnostyki samochodów. Zabezpieczono również sprzęt komputerowy służący do kopiowania książek i programów diagnostycznych.

Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty nielegalnego kopiowania i rozpowszechniania cudzych utworów oraz uczynienie sobie z tego procederu stałego źródła dochodu. Grozi za to odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 5.

19 marca policjanci, realizując kolejną sprawę, zatrzymali dwanaście osób w wieku od 20 do 35 lat podejrzanych o udostępnianie w lokalnej sieci internetowej nielegalne powielonych programów komputerowych i filmów. W mieszkaniach na jednym z wrocławskich osiedli funkcjonariusze zabezpieczyli sześć jednostek centralnych komputerów, 12 dysków twardych oraz blisko 500 płyt CD i DVD z nielegalnie skopiowanym oprogramowaniem i filmami.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi