Kolejne naloty policji

Strona główna Aktualności

O autorze

Wrocławska policja przeprowadziła wczoraj kontrolę na jednej z wrocławskich giełd elektronicznych. Policja zabezpieczyła łącznie blisko 1800 płyt DVD i CD-R z pirackimi wersjami programów komputerowych, gier i filmów. Zlikwidowała również dwa "magazyny" zorganizowane w zaparkowanych nieopodal giełdy samochodach. Z nich donoszono płyty na stoiska.

Zatrzymano trzech mężczyzn z Wrocławia i okolic, w wieku od 18 do 26 lat. Jednego z nich zatrzymano przy stoisku, na którym oferował pirackie płyty do sprzedaży (na stoisku było ok. 100 płyt). Pozostali dwaj donosili towar z "magazynów" do punktów sprzedaży. W samochodach znaleziono pozostałą część płyt.

Jak informuje policja, za kradzież cudzego programu komputerowego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub rozpowszechnianie cudzych utworów, gdy sprawca uczynił sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Również wczoraj nalot policji miał miejsce na terenie giełdy komputerowej przy ul. Batorego w Warszawie. Zatrzymano dwudziestolatka handlującego piratami. Jak informuje policja, mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów ustawy o ochronie praw autorskich i praw pokrewnych, zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja zapowiada, że działania mające na celu zwalczanie nielegalnego rynku oprogramowania komputerowego i handlu "pirackimi" kopiami filmów będą kontynuowane.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi