r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec Intel Developer Forum – koniec znaczenia PC w informatyce

Strona główna AktualnościBIZNES

Rok po roku Intel Developer Forum (IDF) było imprezą, na której ten największy producent mikroprocesorów na świecie wyjawiał swoje plany, a wręcz wytyczał trendy, i to nie tylko dla branży PC, ale dla całej, szeroko rozumianej informatyki. Gdy zainteresowanie pecetami zaczęło spadać, Intel zaczął prezentować inne ciekawe rzeczy – robotykę, Internet Rzeczy, wirtualną rzeczywistość… Pula ciekawych zagadnień najwyraźniej się jednak wyczerpała. W tym roku, i zapewne w kolejnych także, Intel Developer Forum już nie będzie.

Ewoluując portfolio swoich imprez, Intel zdecydował się pójść naprzód i zakończyć program IDF. Dziękujemy wam za niemal 20 wspaniałych lat z Intel Developer Forum! Intel ma liczne zasoby dostępne na intel.com, w tym Resource Center i Design Center, gdzie znajduje się dokumentacja, oprogramowanie i narzędzia dla projektantów, inżynierów i programistów. Jak zawsze, jeśli nasi klienci, partnerzy i deweloperzy mają pytania, to powinni skontaktować się z przedstawicielami Intela.

Takim lakonicznym komunikatem Chipzilla kończy pewną epokę – centrum konferencyjne Moscone w San Francisco, które gościło przez tyle lat tysiące uczestników IDF, w tym roku przez te kilka dni sierpnia będzie chyba stało puste. Co je zastąpi – i czy cokolwiek je zdoła zastąpić, tego nie wiadomo. Być może po prostu już nie ma czego zastępować. W harmonogramie produktowym Intela nie widać nic ciekawego na horyzoncie, co byłoby warte wielkiej odsłony na wielkiej, corocznej imprezie.

r   e   k   l   a   m   a

Amerykańskie media zdołały uzyskać nieoficjalne wyjaśnienia, dotyczące tej brzemiennej dla branży IT decyzji. Przede wszystkim chodzi o to, że przez ostatnie kilka lat Intel przeszedł znaczącą transformację. Już nie jest firmą skupioną na PC, rdzeniem działalności stały się centra danych i te nowe, wschodzące technologie (np. Internet Rzeczy, telekomunikacja, motoryzacja), do których IDF po prostu już nie przystaje.

Nowa strategia imprezowa Intela to tematyczne eventy, dotyczące np. sztucznej inteligencji czy technologii przemysłowych, powiązane z obecnością na mniejszych, branżowych imprezach partnerów Intela. W ten sposób miałoby być możliwe skuteczniejsze dotarcie ze swoją ofertą tam, gdzie to ma znaczenie. Firma już nie potrzebuje jednego komunikatu dla wszystkich, ponieważ jest wszędzie i zajmuje się (niemal) wszystkim. Zerwanie z dorocznym spektaklem w San Francisco, choć oznaczać będzie sporo kłopotów logistycznych, jest symboliczne – w informatyce na dobre zakończyliśmy erę PC, wchodzimy w erę skomputeryzowanego całego świata.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.