Intel wycofuje 7. generację, choć przez jakiś czas będzie jeszcze realizować wysyłki

Intel wycofuje 7. generację, choć przez jakiś czas będzie jeszcze realizować wysyłki

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
11.10.2019 15:36, aktualizacja: 11.10.2019 23:45

Jeśli posiadasz płytę główną z chipsetem serii 100 lub 200 i chcesz kupić z pierwszej ręki jakiś szybszy procesor, to musisz się śpieszyć. Intel poinformował, że kompatybilne z nimi układy Kaby Lake-S wkrótce znikną z półek.

Kaby Lake-S zadebiutowały w 2017 roku, z flagowym modelem Core i7-7700K na czele. Pasują do podstawki LGA 1151, którą niebiescy wykorzystują do dzisiaj. Sęk w tym, że kolejne generacje otrzymały dedykowane chipsety, przez co nie są zgodne z płytami głównymi dla Kaby Lake i starszych Skylake, przynajmniej oficjalnie.

Jeśli więc kupiło się na przykład Core i3, licząc na zmianę w przyszłości na coś wydajniejszego, to wspomniany Core i7-7700K stanowi szczyt możliwości platformy.

Status: End of life

Z dniem 8 października Intel przestał przyjmować większość zamówień na Kaby Lake. jak również pozostające do tamtej pory w ofercie, wybrane modele Skylake. Wprawdzie do kwietnia 2020 roku zamierza jeszcze wyprzedawać resztki magazynowe, ale mogą się o nie ubiegać jedynie dostawcy OEM. I to tacy, którzy w przeszłości już zamawiali te czipy.

Ostatnie zamówienia mają zostać zrealizowane w październiku 2020 roku. Po tej dacie, jak zarzeka się producent, nikt już nie zakupi nowych Kaby Lake u Intela.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)