Intel wycofuje 7. generację, choć przez jakiś czas będzie jeszcze realizować wysyłki

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak

11.10.2019 15:36, aktual.: 11.10.2019 23:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli posiadasz płytę główną z chipsetem serii 100 lub 200 i chcesz kupić z pierwszej ręki jakiś szybszy procesor, to musisz się śpieszyć. Intel poinformował, że kompatybilne z nimi układy Kaby Lake-S wkrótce znikną z półek.

Kaby Lake-S zadebiutowały w 2017 roku, z flagowym modelem Core i7-7700K na czele. Pasują do podstawki LGA 1151, którą niebiescy wykorzystują do dzisiaj. Sęk w tym, że kolejne generacje otrzymały dedykowane chipsety, przez co nie są zgodne z płytami głównymi dla Kaby Lake i starszych Skylake, przynajmniej oficjalnie.

Jeśli więc kupiło się na przykład Core i3, licząc na zmianę w przyszłości na coś wydajniejszego, to wspomniany Core i7-7700K stanowi szczyt możliwości platformy.

Status: End of life

Z dniem 8 października Intel przestał przyjmować większość zamówień na Kaby Lake. jak również pozostające do tamtej pory w ofercie, wybrane modele Skylake. Wprawdzie do kwietnia 2020 roku zamierza jeszcze wyprzedawać resztki magazynowe, ale mogą się o nie ubiegać jedynie dostawcy OEM. I to tacy, którzy w przeszłości już zamawiali te czipy.

Ostatnie zamówienia mają zostać zrealizowane w październiku 2020 roku. Po tej dacie, jak zarzeka się producent, nikt już nie zakupi nowych Kaby Lake u Intela.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)