r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec rozwoju Periana, pora na nowy projekt

Strona główna Aktualności

Dla użytkowników OS X Perian przez lata znajdował się na liście oprogramowania, które trzeba mieć. Zestaw kodeków dostarczanych przez Periana znacznie poszerzał możliwości QuickTime w zakresie odtwarzania multimediów. Niestety przed nami majaczy już tylko jedno wydanie Periana — na stronie pojawiła się informacja, że rozwój projektu zostanie zakończony.

Zespół tworzący Periana zajmował się zestawem kodeków przez 6 ostatnich lat. Ustawienia były sprowadzone do minimum, a instalacja i aktualizacja proste do bólu. Oprogramowanie można uznać za kompletne — pod wodzą zespołu jego obecnych deweloperów Perian już lepszy nie będzie. Zespół przyznał się, że dotarł do ściany, której nie może przeskoczyć. Ich zdaniem, praca była bardzo owocna, ale przyszła pora na rozpoczęcie czegoś nowego.

Ostatnia wersja Periana będzie zawierała najnowsze poprawki, ale nie wiadomo, czy będzie działać na OS X 10.8 bezbłędnie. Wsparcie techniczne będzie świadczone przez 90 dni od daty wydania. Deweloperzy przestali również przyjmować dotacje.

r   e   k   l   a   m   a

Nie znaczy to, że Perian przestanie istnieć. Kod źródłowy zostanie udostępniony na Google Code lub Githubie i będzie czekał na następnych opiekunów. Jeśli jednak zdarzy się, że Perian przestanie działać, zestarzeje się i odejdzie w niepamięć, deweloperzy polecają przyjrzenie się takim projektom, jak VLC czy MPlayer OS X.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.