Koniec z tanimi zamiennikami wkładów do plujek HP?

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Hewlett-Packard poinformowała dziś o zawarciu ugody z dwoma dużymi dystrybutorami sprzętu komputerowego, warszawskim Action SA oraz wrocławskim AB SA. Action jest dystrybutorem zamienników wkładów do drukarek własnej marki ActiveJet, AB natomiast oferuje zamienniki własnej marki TBPrint.

W ramach ugody obie polskie firmy przyznały, że patenty HP są ważne i podlegają ochronie. Action i AB zobowiązały się do zaprzestania sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej HP, zarówno na terenie Polski, jak i innych krajów, w których spółki te prowadzą swoją działalność. Action zwróciła HP część kosztów związanych z dochodzeniem przez HP swoich praw. W ugodzie pomiędzy HP i AB zawarto postanowienie o zniszczeniu wszelkich zapasów produktów posiadanych przez AB, które naruszają prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP.

HP złożyło również pozew przeciwko kolejnemu dużemu polskiemu producentowi zamienników - firmie BlackPoint SA. Najprawdopodobniej więc w najbliższym czasie posiadacze drukarek atramentowych HP będą mieli problemy z zakupem, czasami nawet kilkukrotnie tańszych, zamienników do swoich drukarek i będą musieli polubić oryginalne tusze HP.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji