Korzystasz z Google Docs? Nowy system skrótów pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu

Strona główna Aktualności
Aby utworzyć nowy dokument nie trzeba już przeklikiwać interfejsu Google Docs lub Google Drive. Wystarczy znajomość skrótów. Źródło: Depositphotos
Aby utworzyć nowy dokument nie trzeba już przeklikiwać interfejsu Google Docs lub Google Drive. Wystarczy znajomość skrótów. Źródło: Depositphotos

O autorze

W miniony czwartek Google pochwaliło się na Twitterze nową funkcją webowej aplikacji „Dokumenty”, znacznie ułatwiającą proces tworzenia arkuszy. Firma wykorzystała domeny z rozszerzeniem .new do zbudowania intuicyjnego systemu przekierowań.

Korzystając z jednej z rzeczonych domen, uzyskamy błyskawiczny dostęp do edytora dokumentów, bez potrzeby przeklikiwania interfejsu Google Drive czy Google Docs. Co więcej, zależnie od wpisanego w przeglądarkę adresu, edytor zostanie uruchomiony od razu w oczekiwanym trybie, na przykład dokumentu, arkusza kalkulacyjnego lub prezentacji.

Jak z tego skorzystać?

To proste – wystarczy zapamiętać kilka adresów internetowych, a następnie wpisać wybrany z nich w przeglądarkę tak, jak w przypadku klasycznych stron internetowych:

  • doc.new, docs.new, document.new – dokument tekstowy,
  • sheet.new, sheets.new, spreadsheet.new – arkusz kalkulacyjny,
  • slide.new, slides.new, deck.new, presentation.new – prezentacja,
  • site.new, sites.new, website.new – strona internetowa,
  • form.new, forms.new – formularz (ankieta).

© dobreprogramy
s