Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Nokia N9 tips & tricks cz. 3 — szybka zmiana tapety

Tym razem coś lżejszego, bo ktoś zacznie zaraz drwić, że na Nokii N9 niczego nie da się zrobić bez klepania kodu w Terminalu ;) Lubię personalizować swój telefon. Zwykle jedną z pierwszych czynności po rozpakowaniu jest zmiana domyślnego dzwonka połączeń, SMSów, e-maili, a często też zmiana tapety (wyjątkiem była N900 — tu pozostałem przy domyślnej ;).

Zmiana dźwięków jest w Nokii N9 sprawą tak banalną, że nawet dziecko sobie z tym poradzi. Z tapetami w zasadzie też, ale co zrobić gdy żadna z fabrycznych nam nie pasuje? Zwykle w takich sytuacjach szukamy odpowiednich grafik w Google'ach albo w sklepie Nokii, wrzucamy na telefon, kadrujemy i patrzymy co z tego wyszło. Na dłuższą metę jest to trochę uciążliwe dlatego powstała pomocna aplikacja Wallpapers for Meego. Coś w stylu PicSpeed HD Wallpapers z Androida, jeżeli mieliście kiedyś styczność.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Po uruchomieniu pojawia się lista z miniaturkami tapet pobieranych z serwisu Flickr. Kolekcja jest bardzo różnorodna, choć wyraźnie dominują widoki i przyroda. Przesuwając w prawo doładowujemy kolejne pozycje. Jeżeli któraś tapeta nam się spodoba wystarczy kliknąć na miniaturkę, wcisnąć Adjust wallpaper, następnie set — i gotowe! Nową tapetę mamy już na ekranie blokady, i co najważniejsze, jeżeli nam się nie spodoba, szybko możemy ją zmienić. Niestety aplikacja Wallpapers for Meego ma jedną wadę — miniaturki zdjęć ładują się z wyraźnym opóźnieniem. Ostatecznie tapety nie zmieniamy jednak codziennie więc można to przeboleć.

Powyżej zrzut ekranowy z aplikacji i mojej tapety, choć ta akurat — co przyznaję bez bicia — jest efektem... żmudnych poszukiwań w Google'ach ;) Na koniec ciekawostka, którą można znaleźć w sklepie Nokii — nieszablonowa tapeta będąca zdjęciem graffiti, które autentycznie powstało dla Nokii N9.

Miłego personalizowania! :) 

oprogramowanie porady urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
  #1 07.11.2011 18:45

Wszelkie wiadomosci na temat N9 sa ciekawe z punktu widzenia przyszlego uzytkownika. Mam nadzieje, ze cykl za szybko sie nie skonczy...

AerLupus   2 #2 21.11.2011 20:23

Witam,
Zmiana tapety na ekranie startowym to faktycznie nie problem, ale...

Czy istnieje możliwość zmiany tapety na menu głównym ?

Krogulec REDAKCJA  22 #3 21.11.2011 22:28

Aktualnie nie ma takiej możliwości. Niemniej jednak jakiś czas temu Nokia ogłosiła konkurs na najciekawsze pomysły ulepszeń interfejsu N9 i właśnie propozycja ustawienia tapety pod ikonami w menu głównym zdobyła jedną z nagród. Pozwala to sądzić, że taka opcja pojawi się wraz z którąś z aktualizacji.

  #4 29.02.2012 16:59

Witam Może podzielisz się swoją rewelacyjną tapetą ??Bardzo przypadła mi do gustu...