Lenovo na MWC: solidne ThinkPady, tanie IdeaPady i śliczny IdeaCentre AIO A340

Strona główna Aktualności
Stoisko Lenovo na MWC 2019
Stoisko Lenovo na MWC 2019

O autorze

Targi MWC w Barcelonie to nie tylko smartfony i łączność 5G. Firma Lenovo prezentuje na swoim stoisku mnóstwo innych urządzeń przenośnych, w tym laptopy z rodziny ThinkPad i IdeaPad, przenośny monitor i komputer „wszystko w jednym” IdeaCentre. Fani lekkich konstrukcji mają na czym zawiesić oko.

ThinkPady: X390 i X390 Yoga, T490, T490s i T590

ThinkPad X390 imponuje wymiarami. Laptop dzięki smukłym ramkom wokół ekranu mieści 13-calową matrycę w konstrukcji o wymiarach typowych dla laptopów 12-calowych. Sprzęt waży 1,22 kg, pracuje pół dnia na akumulatorze, ma wbudowaną zasłonę kamerki, dwa mikrofony do telekonferencji i moduł LTE.

Na szczególną uwagę zasługuje tu laptop ThinkPad X390 Yoga z miejscem na piórko w obudowie. To ciekawe połączenie konstrukcji charakterystycznej dla Yogi ze wzornictwem i jakością wykonania ThinkPada. Jak przystało na laptop tej klasy, można korzystać z niego w stacji dokującej.

Ceniona linia ThinkPadów T została wzbogacona o 3 modele: T490, T490s i T590. T490 to 14-calowy laptop z łącznością LTE-A (kat. 16) z opcjonalną dedykowaną kartą graficzną i dyskiem PCIe SSD o pojemności 1 TB. ThinkPad T490s prezentowany jest jako najlepszy model z serii T. Konstrukcja jest nastawiona na mobilność, do wyboru będzie kilka rozdzielczości ekranów, a akumulator będzie pozwalał na nawet 20 godzin pracy z dala od zasilacza. Będzie dostępna też srebrna, aluminiowa pokrywa.

ThinkPad T590 jest modelem większym. Będzie można wybrać do niego ekran o przekątnej 15,6 cala, od FHD po 4K. Akumulator ma wystarczyć na pracę od rana do wieczora, czyli zapewne 12-14 godzin.

We wszystkich modelach z serii T znalazły się ekrany HDR Dolby Vision. Nowością jest też BIOS ThinkPad z możliwością autonaprawy i dodatkowe zabezpieczenia – nie tylko zasłona kamerki, ale też inne funkcje pod zbiorczą nazwą ThinkShield.

IdeaCentre AIO A340

Prezentowany na MWC komputer typu „wszystko w jednym” jest przeznaczony do zastosowań konsumenckich i biur. Maszyny będą dostępne w wersji czarnej i białej z ekranami Full HD, 22- i 24-calowymi, otoczonymi cieniutkimi ramkami. W środku znajdzie się procesor Intel Core i5-8400T i grafika AMD Radeon 530, grafika zintegrowana Intela lub z procesor AMD A9 i Radeon R5.

IdeaPad S540 i C340

Nowe IdeaPady to komputery zaprojektowany z myślą o codziennym użytkowaniu przez studentów, rodziny i mniej wymagających użytkowników biznesowych. Ich podstawową zaletą jest cena. IdeaPad 540 będzie dostępny w wersji z 14- i 15-calową matrycą i procesorem Intela 8. generacji aż do i7 albo Ryzenem 7. Do wyboru będą też karty graficzne NVIDIA GeForce MX250 do procesora Intela albo Radeon RX Vega do procesora AMD. Laptopy mają pracować 12 godzin na akumulatorze i ładować się do poziomu pozwalającego na 2 godziny pracy w 15 minut.

IdeaPad S340 to jeszcze mniejszy i jeszcze lżejszy laptop konsumencki. On także będzie dostępny w rozmiarze 14 i 15 cali, z podzespołami Intela i Nvidii lub AMD, identycznymi z S540. Na tym modelu skorzystamy z Cortany i Alexy.

Sprzedaż opisanych wyżej modeli ruszy między w marcu lub kwietniu. Ceny będą zależeć od dobranej specyfikacji. na razie Lenovo podaje ceny w euro, jeszcze nie znamy przeliczenia na złotówki.

© dobreprogramy
s