reklama

Linux - u mnie działa! Linux@PS3

Strona główna Aktualności

O autorze

14 maja odbędzie się kolejny wykład w ramach reaktywowanego niedawno cyklu Linux - u mnie działa! Tym razem spotkanie poświęcone będzie systemowi Linux na... konsoli Sony PlayStation 3.

Zapewne większość posiadaczy konsol Sony PlayStation 3 słyszała o możliwości zainstalowania alternatywnego systemu operacyjnego na swoim "domowym centrum rozrywki". Zagadnienie jest ciekawe nie tylko dlatego, że możemy uruchamiać na konsoli Wolne Oprogramowanie, ale również dlatego, że możemy je aktywnie tworzyć w miarę naszych potrzeb. Główny element konsoli - procesor Cell daje możliwość przyjrzenia się z bliska układowi aspirującemu do bycia następnym krokiem w ewolucji CPU i znajduje zastosowanie w superkomputerach. Podczas wykładu omówiona zostanie konsola od strony sprzętowej oraz jak się to przekłada na działanie Linuksa. Prowadzący - Maciej "yaq" Pawlik - opowie także co może zaoferować Cell Broadband Engine i jak wygląda w praktyce programowanie na takim procesorze.

Wykład odbędzie się w czwartek, 14 maja w sali "A" budynku D-10 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przy ul. Reymonta 19. Start przewidziano na godzinę 18:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Dla zainteresowanych spoza Krakowa dostępna będzie transmisja online.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie lumd.linux.pl.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić