MPAA wysyła rządowi USA listę pirackich stron

Strona główna Aktualności

O autorze

Organizacja MPAA zajmująca się walką z piractwem przesłała amerykańskim władzom listę stron i serwisów promujących nielegalne materiały.

Obok znanego The Pirate Bay na liście MPAA znalazły się między innymi serwis MegaUpload, rosyjski odpowiednik Facebooka, VKontakte, oraz IsoHunt.com i inne witryny z linkami do plików torrent. MPAA zgłosiła także liczne strony, na których umieszczane są często nielegalne materiały wideo - wśród nich Putlocker.com czy Megavideo. To nie wszystko, na liście znalazły się także witryny linkujące do pirackich plików (Video2k, Movie2k czy Letmewatchthis). MPAA nie podobają się także grupy dyskusyjne, Usenet i inne usługi, za pomocą których użytkownicy mogą dzielić się informacjami na temat nielegalnych materiałów. O dziwo, na liście nie umieszczono serwisu RapidShare.

Dlaczego MPAA wysłał listę do władz USA? Organizacja liczy, że dzięki temu uda się zablokować wymienione witryny w Ameryce. Podobną listę przygotowano już rok temu na prośbę amerykańskiego Biura Reprezentanta ds. Handlu (USTR). W ten sposób MPAA chce walczyć z piractwem w USA, egzekwować prawo i chronić amerykańskie miejsca pracy. Rząd Stanów Zjednoczonych może też wykorzystać listę do nacisku na lokalne władze w celu zwalczania pirackich materiałów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych