Mailbird Mailbird 2.9.21.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mailbird to nowoczesny i bardzo szybki klient poczty e-mail, wspierający usługi Gmail, Yahoo, Outlook.com, iCloud i dowolne inne, funkcjonujące w oparciu o protokoły IMAP lub POP3.

Już na pierwszy rzut oka widać, że aplikacja stworzona została z olbrzymim naciskiem na prostotę i wygodę użytkowania. Interfejs graficzny dostępny jest w polskiej wersji językowej i charakteryzuje się minimalizmem oraz łatwością dostępu do wszystkich oferowanych funkcji. Dysponuje on standardowym układem okna, w którym to poszczególne jego części odpowiadają za wyświetlanie listy obsługiwanych skrzynek pocztowych, wiadomości e-mail oraz ich treści. Dużym udogodnieniem podczas korzystania z Mailbird jest obsługa skrótów klawiszowych, usprawniających tworzenie nowych wiadomości, odpowiadanie na nie, przełączanie kont/folderów itp. Na uwagę zasługuje również funkcja szybkiego czytania, wyświetlająca zawartość korespondencji w formie pojedynczych słów/zdań. Jej prędkość dostosowana może być dzięki odpowiedniej opcji.

Mailbird umożliwia obsługę więcej niż jednego konta pocztowego, pozwala wygodnie zarządzać dostępnymi w ich obrębie folderami (tworzyć i usuwać, synchronizować), wspiera serwery proxy, umożliwia ręczne i automatyczne pobieranie wiadomości e-mail, limitowanie maksymalnego rozmiaru pobieranych załączników, a także potrafi szyfrować realizowane w jego obrębie połączenia z Siecią (SSL/TLS, STARTTLS). Dodatkowo oferuje także zestaw mini-aplikacji, pozwalających z poziomu klienta pocztowego obsługiwać kalendarz Google, konto Facebook, usługi Evernote, Google Drive, Dropbox, a także wyświetlać treści z serwisów lifehacker, TechCrunch itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przyjemny interface, w większości spolszczony, aktualizacje, darmowa wersja do 3 kont, płatna często w promocjach na stronie -50%
nie obsługuje w ogóle potwierdzeń odbioru i przeczytania, priorytetów, import dodany, ale na razie mocno kuleje
ocena użytkownika
06.02.2016 07:02 • Recenzja do wersji 2.2.1.0

Sam klient niezły - prosty, przyjemny dla oka, załatwia podstawowe zadania. Dobrze integruje się z Windows 10 (powiadomienia o nowych wiadomościach są pokazywane jako powiadomienia systemowe). Nie sprawia problemów przy tworzeniu wiadomości, odczycie. Możliwe przeglądanie w widoku konwersacji albo tradycyjnie pojedynczo.

Wersja darmowa jest do 3 kont i jak rozumiem - bez folderu zbiorczego. Pro albo w abonamencie albo w opcji "lifetime". Na ich stronie przeważnie jest promocja -50%, która niby się kończy, ale za godzinę jest od nowa :P W efekcie za jakieś 23 USD można mieć full, wyraźnie taniej niż lifetime konkurencyjnego eM Clienta.

Najnowsza wersja dodaje import z Outlooka i Thunderbirda, ale przekombinowany i mało skuteczny, przynajmniej dla Thunderbirda. Na dwa komputery na żadnym nie zadziałał. Na pierwszym import w ogóle nie importuje żadnych wiadomości, tylko ustawienia kont (bez haseł) i nawet nie wywala żadnego błędu, a na drugim importuje tylko odebrane i przy dojściu do kolejnego katalogu wywala się i przerywa import. Brakuje po prostu najzwyklejszego importu .eml do wskazanego katalogu. Ale dobrze, że coś w ogóle próbują.

Aktualnie brak obsługi priorytetów maili oraz powiadomień o odebraniu i przeczytaniu. Mimo otwartego ticketu z wieloma głosami poparcia sprawa wisi od dłuższego okresu. Dlatego nie ma 5 gwiazdek, wymaga nadal rozwoju, a kierunek nie jest pewny, bo widzę, że mają tendencję do tworzenia klienta ultra prostego kosztem funkcjonalności, co jest już niespecjalnie po mojej myśli... Mimo tego dałem im szansę i kupiłem Pro lifetime, zobaczymy...

Szybkie uruchamianie, wygląd, użyteczność
Wersja darmowa jest ograniczona
ocena użytkownika
25.11.2015 07:30 • Recenzja do wersji 2.1.29.0

Po przesiadce z Thunderbirda jestem bardzo zadowolony :) Wygląd w stylu Windows 10. Program jest intuicyjny.
Ma mnie funkcji od Mozilli Thunderbird, ale dzięki temu jest od MT ładniejszy.