r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mapa turystyczna 1.6.6

Strona główna Android Podróże i transport Nawigacja

Mapa turystyczna to aplikacja dedykowana miłośnikom górskich wypraw. Zawiera w mapy topograficzne i Google'a z oznaczonymi szlakami turystycznymi w polskich, czeskich i słowackich górach. Można ją wykorzystać do planowania wypraw, rejestrowania trasy, a w wersji Premium także do nawigacji.

Podstawowe działanie aplikacji nie odbiega od tradycyjnych nawigacji – korzystając z widoku mapy lub wyszukiwarki możemy podać punkty na trasie, a ona automatycznie wyznaczy nam ścieżkę wzdłuż szlaków turystycznych. Dla gór i pogórzy program dysponuje szczegółowymi i dokładnymi mapami. Znajdziemy tu zaznaczone i odpowiednio oznaczone szlaki oraz przydatne obiekty, jak schroniska, noclegownie atrakcje turystyczne, szczyty i parkingi. Dodatkowo, poza sprawdzaniem naszej lokalizacji oraz planowaniem trasy całą drogę możemy rejestrować, a następnie zapisać w pamięci urządzenia wraz z informacjami o dystansie i czasie przejścia.

Aplikacja może synchronizować zapisane i zaplanowane trasy z serwisem mapa-turystyczna.pl, jeśli zalogujemy się na to samo konto. Zalogowani użytkownicy mogą także dodawać zdjęcia i uzupełniać dane na mapach.

Dostępna jest też wersja premium, która na zasadzie abonamentu (na miesiąc lub na rok) zapewnia nam dostęp do map offline i nawigacji „od rozdroża do rozdroża”, prowadzącej krok po kroku po wyznaczonej trasie. Aplikacja w tej wersji nie wyświetla też reklam.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja dnia: Mapa Turystyczna

39
13.11.2017  •  Anna Rymsza

„Aplikacja dnia” to nasz nowy pomysł, by prezentować wam najlepsze programy i sposób, w jaki możecie z nich korzystać. Ponieważ w górach spadł już pierwszy śnieg i miłośnicy zimowych wycieczek wylegli na szlaki, naszą pierwszą aplikacją dnia będzie świetna Mapa Turystyczna (na Androida i iOS), która pozwoli wam ułożyć trasę, ocenić szacowany czas przejścia i trudność podejść, przyjrzeć się zmianom wysokości, pokazać ją znajomym i oczywiście nawigować po niej, gdy już wyjedziecie w góry. Planowanie trasy na stronie Planowanie wycieczki warto zacząć na stronie, gdzie zobaczymy szczegółową…

Dobre programy na rower cz. 2: poznaj miasto, ułóż trasę i zwiedzaj

35
08.03.2016  •  Anna Rymsza

Jeśli rowery są już gotowe do wyprawy, wypada zaplanować pierwszą wycieczkę. Poniżej znajdziecie kilka aplikacji i stron, które pomogą przygotować trasę i znaleźć najciekawsze miejsca w okolicy, jeśli przy okazji chcesz pozwiedzać. Drogi rowerowe w polskich miastach Jeżdżenie rowerem po mieście nie sprawia problemów, jeśli ktoś zna okolicę i ma mniej-więcej pojęcie o drogach rowerowych. Początkujący mogą chcieć skorzystać z mapy, by zorientować się, którędy warto jeździć. Większość urzędów miast udostępnia mapy tego typu inwestycji na swoich stronach, ale warto zwrócić uwagę na kilka…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.