Mapy Google: trwają testy z sygnalizacją świetlną. To może pomóc odnaleźć się na drodze

Strona główna Aktualności
Mapy Google pokazują już sygnalizację świetlną, fot. Pixabay
Mapy Google pokazują już sygnalizację świetlną, fot. Pixabay

O autorze

Wszystko wskazuje na to, że niedługo Mapy Google będą pokazywać kolejną informację przydatną kierowcom. Jak wynika z doniesień, trwają już testy związane z wyświetlaniem informacji o sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Chodzi o niewielkie ikonki, dzięki którym na mapie widać, czy na danej drodze można spodziewać się świateł.

Na razie informacje są widoczne tylko dla wybranych użytkowników (niewykluczone, że na obecnym etapie tylko w USA), o czym poinformował serwis Droid Life, bazując na wiadomościach od czytelnika. Niewielkie symbole sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniach da się w jego przypadku dostrzec podczas korzystania z Map Google w wersji 10.44.3.

Niestety, na tę chwilę nie wiemy czy i kiedy nowość mogłaby trafić do wszystkich użytkowników. Nie jest także jasne, czy informacje o sygnalizacji świetlnej będą miały inne zastosowanie, niż tylko wizualne na mapie. Łatwo wyobrazić sobie jednak, że docelowo informacja o światłach mogłaby być wykorzystywana na etapie szacowania czasu dojazdu czy nawet przez lektora.

Mapy Google i dobrze oświetlone drogi

Sygnalizacja świetlna nie jest jedynym elementem, który niedługo może pojawić się w Mapach Google. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku było także głośno o wprowadzeniu informacji o dobrze oświetlonych drogach. Niestety, od tamtego czasu opcja nie pojawiła się w aplikacji.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s