Masz laptop HP? Uważaj na baterię i sprawdź, czy dostaniesz nową za darmo

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jeśli kupowaliście w ciągu ostatnich dwóch lat laptop HP, to być może będzie Was czekała wymiana baterii. Amerykańska firma ogłosiła globalny program wymiany akumulatorów litowo-jonowych w kilkunastu modelach laptopów, po tym jak odnotowano osiem przypadków ich przegrzania, stopienia i zapłonu, prowadzących do zniszczeń, a nawet poparzenia użytkownika.

HP ogłosiło, że podejmuje natychmiastowe działania mające na celu wymianę baterii w laptopach na całym świecie, choć zagrożenie dotyczy jedynie 0,1% sprzętu sprzedanego w ciągu ostatnich dwóch lat.

Na liście laptopów objętych wymianą znalazły się modele HP Probook 640-655 G2 i G3, HP ZBook, HP x360, HP Pavilion x360, HP ENVY m6 i HP 11 Notebook PC. Wiele z tych modeli ma wbudowane akumulatory, których zwykły użytkownik sam nie wymieni, więc HP zleci bezpłatną wymianę w autoryzowanych serwisach.

Jednocześnie przygotowano aktualizację firmware, wprowadzającą akumulatory w „tryb bezpieczeństwa”, który po podłączeniu zasilacza pozwala na bezpieczne korzystanie ze sprzętu bez akumulatora. Wszystkie objęte programem wymiany akumulatory należy niezwłocznie wprowadzić w ten tryb.

Aby przekonać się, czy nasz laptop zawiera baterię podatną na przegrzanie a nawet zapłon, należy pobrać windowsową aplikację HP Battery Validation Utility, który w ciągu około 30 sekund powinien zweryfikować stan akumulatora i poinformować o kolejnych krokach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie batteryprogram687.ext.hp.com.

© dobreprogramy