Microsoft Classic Ergonomic Keyboard. Wielki powrót klasycznej klawiatury

Strona główna Aktualności
Microsoft Natural Keyboard, fot. Flickr.com
Microsoft Natural Keyboard, fot. Flickr.com

O autorze

Czy ktoś z tu zgromadzonych pamięta klasyczną Microsoft Natural Keyboard z 1994 roku? Ta nietypowa klawiatura o sinusoidalnym kształcie obudowy, anonsowana jako wysoce ergonomiczna, wkrótce ma doczekać się odświeżenia.

Z doniesień WinFuture wynika, że urządzenie trafi na rynek pod nazwą Microsoft Classic Ergonomic Keyboard, a jego premiera odbędzie się już 2 października. Równolegle z Surface'em Pro 7, Surface Laptopem 3 i tajemniczą, także przypisaną do serii ergonomicznej myszką.

Ostatnia łamana klawiatura Microsoftu to bezprzewodowy model Surface Ergonomic Keyboard z roku 2016, który to jednak nie spotkał się z dużym uznaniem użytkowników. Sprzęt krytykowano m.in. za brak nóżek zmieniających kąt nachylenia i niskoprofilowe klawisze wyspowe, stylizowane na te używane we współczesnych notebookach.

Jak donosi WinFuture, nowa Classic Ergonomic Keyboard, jak sama nazwa wskazuje, będzie konstrukcją bardziej konwencjonalną. Skorzysta z klasycznych membran i złącza USB.

Przez to pojawi się ponoć w znacznie niższej cenie. Podczas gdy wersja Surface w dniu premiery kosztowała 169 dol. (ok. 677 zł), w przypadku nowości mówi się o cenie rzędu 59 dol. (ok. 236 zł). Podano także przypuszczalną cenę akompaniującej myszki – 49 dol., czyli ok. 196 zł.

© dobreprogramy
s