r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft: laptopy z ARM zmienią zasady gry długim czasem pracy

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Microsoft we współpracy z Qualcommem stworzy pierwszego laptopa z Windows 10, którego sercem będzie Snapdragon. Prace mają powoli zbliżać się do końca, a nowe urządzenie ma zachwycić czasem pracy na jednym ładowaniu. Nie będzie ono jednak pod tym względem wyjątkowe, bowiem wszystkie laptopy z Windows 10 i procesorami ARM mają właśnie słynąć z maratonów bez ładowarki.

Obie firmy testują prototypy, które są obecnie w fazie wewnętrznych testów. Celem prowadzonych testów jest zaprojektowanie urządzenia, które pozwoli na całodzienną pracę. Testerzy już odczuli efekty prowadzonych prac – urządzenia wytrzymywały bez ładowarki tak długo, że pojawiły się zgłoszenia jakoby wskazania stopnia naładowania baterii były błędne.

Pate Bernard z Microsoftu stwierdził, że czas pracy jest ponad jego oczekiwania. Laptopy z ARM i Windows 10 zapewnią cały dzień pracy bez ładowarki, a jeśli nie będziemy z nich korzystać intensywnie, to po ładowarkę będziemy sięgać co kilka dni. Według Bernarda wyniki są tak dobre, że tworzone właśnie urządzenia zmienią zasady gry na rynku komputerów przenośnych.

r   e   k   l   a   m   a

Microsoft ma już za sobą nieudany eksperyment z procesorami ARM. Teraz jednak ma nie powtórzyć wcześniejszych błędów, czas pracy na jednym ładowaniu faktycznie ma być świetny, a dodatkowo, będziemy mogli uruchomić klasyczne aplikacje win32, a nie wyłącznie aplikacje uniwersalne.

Nie zostały jeszcze ujawnione konkretne daty wprowadzenia nowych laptopów na rynek. Prowadzone aktualnie wewnętrzne testy, mogą jednak sugerować, że premiera urządzeń jest coraz bliżej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.