r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft nakręca na Xbox SmartGlass, wyjaśnia nazewnictwo usług

Strona główna Aktualności

Bieżący tydzień jest bardzo ważnym dla Microsoftu. Jeżeli ktoś jeszcze nie dostał informacji o dostępności najnowszej aktualizacji dla Xboksa 360, to dzisiaj już powinien móc wypróbować Internet Explorera w akcji — wystarczy włączyć podpiętą do sieci konsolę. Teraz lepiej będzie współpracowała z Windowsem 8, który oficjalną premierę ma oczywiście 26 października. Wtedy też sprawdzimy usługi Xbox Music, Xbox Video, Xbox Games, a także Xbox SmartGlass. Zaraz, jak to Xbox? Na komputerze? Microsoft uzasadnia właśnie takie nazewnictwo.

Marka Xbox, związana dotąd nieodłącznie z konsolą do gier, w miarę otwierania się urządzenia na różnorakie aplikacje (multimedialne i nie tylko), zaczęła być utożsamiana z domową rozrywką. Użytkownicy systemu spędzają więcej czasu na oglądaniu filmów, niż graniu po sieci (przynajmniej w Ameryce), podjęto więc decyzję, by tak nazwać szerszą ofertę dla konsumenta, także tego korzystającego z PC. Z uwagi na rosnące upowszechnienie tabletów oraz smartfonów, skupiono się przy tym na bliskiej współpracy sprzętów, czego efektem jest SmartGlass.

r   e   k   l   a   m   a

Zaprezentowana po raz pierwszy latem technologia okazuje się niczym innym jak darmową aplikacją do pobrania. Dzięki niej szybko przerzucimy oglądany na telefonie film na Xboksa 360, a więc ekran telewizora, czy z tabletu pod kontrolą Windows 8 (choć niekoniecznie) puścimy ulubione piosenki przez głośniki podpiętego też do konsoli kina domowego. Urządzenia pod ręką staną się naszym oknem na świat wielkiej rozrywki, choć niestety nie w Polsce — nie mamy w końcu dostępu do tylu usług strumieniowania wideo czy muzyki, co osoby w innych częściach naszego globu. Xbox SmartGlass wykorzystamy jednak również w grach. W sklepach jest już Dance Central 3, na rynek wjeżdża Forza Horizon, przyszłość niesie rzucanie komuś piłek w HomeRun Stars, a potem będzie tylko... lepiej?

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.