Lepiej niż PS4 Pro: Microsoft obiecuje, że nowy Xbox zapewni natywne 4K

Lepiej niż PS4 Pro: Microsoft obiecuje, że nowy Xbox zapewni natywne 4K

19.09.2016 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony przedstawiło już mocniejszą odmianę PlayStation 4 – wersję Pro. Konsola stworzona jest do obsługi wirtualnej rzeczywistości, a także zapewnienia wyższej rozdzielczości. Nie mamy do czynienia z oczekiwanym natywnym 4K, jednak tak wysoką rozdzielczość ma zaoferować do Xbox Scorpio. Przynajmniej w grach przygotowanych przez Microsoft.

Pod względem wydajności nową generację wygrało Sony, PlayStation 4 okazało się sprzętem wydajniejszym od Xboksa One. Dodatkowo, Microsoft nadal dysponuje konsolą zapewniającą 1,31 TFLOPS, a Sony posiada już mocniejsze urządzenie, które może pochwalić się wydajnością na poziomie 4,2 TFLOPS. Mimo iż wcześniej słyszeliśmy, że PS4 Pro zapewni granie w 4K, to okazuje się, że Japończycy nie zdecydowali się na natywne 4K, postawili na upscaling obrazu.

Obraz

Dla graczy oczekujących natywnego 4K przygotowywany jest Xbox Scorpio. W wywiadzie udzielonym dla USA Today, Shannon Loftis z Microsoftu poinformowała, że ich nowa konsola zapewni natywne 4K. Nie wiemy czy wszystkie gry uruchomimy w tej rozdzielczości, ale z pewnością tytuły tworzone przez studia należące do Microsoftu, będą wyświetlane w 4K.

Sytuacja się odwróci, to konsola z Redmond będzie sprzętem wydajniejszym i możliwe, że to właśnie po nią sięgać będą osoby oczekujące lepszej oprawy graficznej. Obecne doniesienia mówią, że Xbox Scorpio będzie o 40% mocniejszy od PlayStation 4 Pro, co ma pozwolić na zapewnienie płynnej animacji w natywnym 4K.

Andrew House, CEO Sony Interactive Entertainment w wywiadzie udzielonym dla Digital Spy, potwierdził, że gry dla PS4 Pro będą skalowane do wyższych rozdzielczości. Nie widzi on również przeszkód w tym by reklamować nową konsolę jako sprzęt 4K. Według niego liczy się różnica, którą wychwycą gracze, a już sama metoda jaką to osiągnięto nie jest ważna.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)