r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft odzyskał pamięć

Strona główna Aktualności

O autorze

Po 28 latach Microsoft "przypomniał sobie" o prawach do systemu plików FAT. Firma poinformowała, że zamierza nałożyć opłaty licencyjne na producentów kart pamięci i przenośnych urządzeń cyfrowych.
System FAT jest dziś powszechnie wykorzystywany na dynamicznie rosnącym rynku aparatów cyfrowych i innych elektronicznych produktów konsumenckich i zapewne z tego powodu gigant z Redmond postanowił upomnieć się o swój patent. Wszystkie firmy wykorzystujące system FAT będą teraz musiały płacić Microsoftowi 25 centów za jedno urządzenie lub 250 tys. USD za licencję zwalniającą od rozliczeń za liczbę sprzedanych sztuk. W ten zaskakujący sposób Microsoft zapewnił sobie - bez żadnego wysiłku - nowe źródło dochodu. Zapewne zastrzyk gotówki będzie pokaźny, bo nie sposób wyobrazić sobie że producenci milionów urządzeń elektronicznych nagle zmienią system plików lub będą sprzedawać klientom niesformatowane nośniki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.