reklama

Microsoft udostępnia Kodu for PC Technical Preview

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Microsoft zdecydowała się udostępnić wersję Technical Preview języka programowania wizualnego Kodu (niegdyś Boku). Oprogramowanie dostępne było dotąd wyłącznie dla pasjonatów posiadających w domu konsolę Xbox 360.

Czym jest Kodu pisaliśmy wielokrotnie - na szybko nadmienimy, iż z gotowych elementów w prosty i relatywnie szybki sposób da się tutaj złożyć coś "swojego", własną grę. Wszystko opiera się na zasadzie akcji i reakcji. Boku PC Technical Preview to wersja usprawniona między innymi pod kątem obsługi edytora myszką oraz klawiaturą, szereg istotnych zmian w samym języku programowania, opcja eksportowania gier do dokumentów (by dzielić się nimi z innymi) plus oczywiście wsparcie dla różnego rodzaju sprzętu PC.

Kodu for PC Technical Preview można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Programowanie -> Tworzenie gier.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić