Microsoft zadowolony z Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas odbywającej się właśnie RSA Conference 2007 w San Francisco Ben Fathi, vice-szef działu Windows Core Operating System Division w Microsofcie powiedział, że korporacja pozytywnie ocenia dotychczasową historię bezpieczeństwa systemu operacyjnego Windows Vista.

Fathi wskazał na małą ilość wykrytych dotychczas dziur i uważa ją za akceptowalną, szczególnie w porównaniu z dużą ilością luk, które zostały znalezione w poprzednich wersjach Windows. Podkreślił, że oprogramowanie jest skomplikowane i nigdy nie będzie w pełni bezpieczne. Za sukces uznał także pomyślne rozwiązanie sprawy technologii Kernel Patch Protection występującej w 64-bitowej Viście. Producenci programów antywirusowych, tacy jak Symantec i McAfee, protestowali przeciwko jej wprowadzeniu twierdząc, że uniemożliwia ona działanie ich produktów. Spór udało się jednak załagodzić gdy Microsoft opublikował odpowiednie API umożliwiające działanie aplikacji zabezpieczających w obecności PatchGuard - najważniejszego składnika Kernel Patch Protection.

Choć Ben Fathi uśmiecha się ukradkiem twierdząc, że za pięć lat klienci Microsoftu nie będą musieli martwić się o bezpieczeństwo widać, że nastroje w Microsofcie są optymistyczne. Czy nie jest to optymizm na wyrost będzie można zapewne stwierdzić jeszcze w perspektywie bieżącego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie