Avast Free Antivirus 18.8 to ostatnia wersja dla Windowsa XP i Visty

Avast Free Antivirus 18.8 to ostatnia wersja dla Windowsa XP i Visty

Avast Free Antivirus 18.8 to ostatnia wersja dla Windowsa XP i Visty
19.11.2018 18:10, aktualizacja: 19.11.2018 18:43

Wsparcie dla leciwego Windowsa XP ze strony Microsotu zakończyło się w 2014 roku, ale niektórzy producenci oprogramowania jeszcze wydają swoje programy dla tego systemu. Do tej listy dołączył właśnie avast! wraz z wydaniem wersji 18.8 programu Avast Free Antivirus.

Zgodnie z opisem zmian wersja 18.8.2356 darmowego antywirusa to ostatnie wydanie, które obsługuje Windowsa XP i Vistę. Avast już wcześniej zapowiadał koniec wsparcia tych dwóch wersji Windowsa z wersją 18.7 antywirusa, ale termin został przesunięty. W związku z tym wydanie wersji 18.8 może być pewnym zaskoczeniem. Zawiera ona krytyczną poprawkę, której obecność na starszych wersjach Windowsa jest mile widziana i zapewne to ona jest powodem działań. Niestety Avast nie podaje szczegółów i nie mamy pewności.

Po tej aktualizacji użytkownicy konsumenckiego antywirusa na Windowsie XP lub Viście nie będą już otrzymywać aktualizacji i nie będą mogli zainstalować wersji 19, będą jednak aktualizowane definicje wirusów i ochrona będzie wciąż aktualna. Warto tu przypomnieć, że AvastFree Antuivirus 19.1 ma być wydany w grudniu. W podobny sposób zakończone zostanie wsparcie dla produktów AVG, które mają tego samego właściciela.

Co ważne, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas użytkownicy Windowsa XP i Visty nie będą musieli szukać instalatora konkretnej wersji programu. Nawet jeśli skorzystamy z nowszego instalatora, na XP i Viście zainstalowana zostanie wersja 18.8, na nowszych niż Windows 7 zaś będą to nowsze wydania.

Avast Free Antivirus znajduje się w naszej bazie programów. Program jest dostępny za darmo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)