r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Minecraft: Windows 10 Edition 1.2.3

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki

Minecraft to klient bardzo popularnej gry typu sandbox, czyli wirtualny świat, w którym gracz ma dowolność poznawania go, poruszania się i przekształcania go według własnego pomysłu. Nie ma tu do wykonania konkretnego zadania, choć może starać się zdobyć osiągnięcia.

Galeria programu

Świat Minecrafta powstał z kostek, odzwierciedlających różne surowce. Gracz może je gromadzić, tworzyć narzędzia i własne materiały, samodzielnie wybierając kierunek rozwoju. Niekiedy będzie musiał stoczyć pojedynek z napotkanymi postaciami, zwierzętami czy potworami, ale nie zawsze są one wrogo nastawione do naszego bohatera. Możliwe są różne interakcje, w tym handel.

W wirtualnym świecie występuje cykl dobowy i zjawiska atmosferyczne, a nieograniczona mapa składa się z rozmaitych krain. Życie w grze może toczyć się zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią.

Gracz może wybrać tryb: przetrwanie (postać musi dbać o zdrowie i zdobywanie pożywienia), kreatywność (zdrowie odbudowuje się, gracz może latać, zasoby są nieograniczone) i kilka innych. Tryb hardcore na przykład przypomina przetrwanie, ale dużo łatwiej w nim zginąć. Minecraft oferuje także rozgrywkę sieciową.

Minecrafta można przetestować, ściągając wersję wymagającą Javy. Można w niej zagrać w jednym świecie przez kilka dni gry (około 2 godzin realnego czasu).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.