Mobilny Office będzie edytował bez abonamentu, można testować wersję dla Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowe aplikacje Office dla iPhone'a oraz aktualizacja Office'a dla iPada są już dostępne. Uruchomione zostały również zapisy do testów Office'a dla tabletów z Androidem. Co ważne, bez logowania będzie można jedynie przeglądać dokumenty, ale użytkownicy wymienionych wyżej urządzeń będą mogli tworzyć i edytować dokumenty po zalogowaniu na konta bez subskrypcji Office 365. Subskrybenci wkrótce zyskają dostęp do nielimitowanej przestrzeni w chmurze Microsoftu.

Aplikacje na różnych platformach zachowują identyczny interfejs, dzięki czemu można swobodnie pracować na różnych urządzeniach w znanym środowisku. Aplikacje Word, Excel i PowerPoint na Androida oraz iPhone'a obsługuje się identycznie i mają bardzo podobne możliwości, jak ta znana z iPadów. Office dla tabletów z jabłkiem z dzisiejszą aktualizacją zyskał między innymi możliwość połączenia się z Dropboksem.

Możliwość tworzenia i edycji dokumentów bez subskrypcji Office 365 nie oznacza niestety, że dostaniemy za darmo Office'a z pełnią możliwości. Niektóre zaawansowane funkcje dostępne są jedynie za opłatą. Są to między innymi: wstawianie obiektów WordArt, dodawanie cieni i stylów odbicia obrazów, dodawanie kolorów niestandardowych do kształtów czy sprawdzanie notatek prelegenta podczas wyświetlania prezentacji w widoku prezentera (PowerPoint).

Kompletny zestaw funkcji można uzyskać dzięki subskrypcji Office 365. Poza wymienionymi wyżej będzie to także 1 TB na dysku OneDrive, a wkrótce wszelkie ograniczenia zostaną zniesione. Z ponad miliardem użytkowników pakietu Office na całym świecie, ponad 40 milionami pobrań wersji na iPada i 7,1 miliona abonentów Office 365 to oczywiste, że Microsoft uznał aplikacje mobile Office za niezbędne w pracy.

Aplikacje dla systemu iOS można już pobrać z naszej bazy. Dla iPhone'a oraz iPada w amerykańskim App Storze dostępny jest jeden zestaw uniwersalnych aplikacji, który lada chwila powinien znaleźć się także w polskiej wersji sklepu. Office dla iOS składa się z Worda, Excela i PowerPointa. Dla iPhone'a wciąż dostępny jest stary Office Mobile. Nowe aplikacje są dostępne w 29 językach w 136 krajach i wymagają iOS 7 lub nowszego.

Chętni przetestować wersję dla Androida na tabletach mogą zarejestrować się do programu testerskiego. Podczas rejestracji należy podać model swojego tabletu i rozmiar jego ekranu. Stabilna wersja pakietu powinna być dostępna na początku przyszłego roku, a jeśli ktoś nie chce korzystać z niestabilnego oprogramowania, może sięgnąć po Office Mobile dla Androida.

Tak będzie wyglądał w pełni dotykowy Office dla Windows, który zostanie wydany razem z Windows 10:

Więcej o tej wersji dowiemy się niebawem. Niektóre źródła mówią, że od strony kodu ta wersja spokrewniona jest z przygotowywanym właśnie Office'em dla Androida. Użytkownicy Windows Phone, podobnie jak w przypadku OneNote, znów zostali w tyle.

© dobreprogramy
s