Modecom Beam – domowe centrum dowodzenia w Twoim smartfonie #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Modecom wprowadza do swojej oferty innowacyjny produkt o nazwie Modecom Beam – smartkontroler podczerwieni. Ten miniaturowych rozmiarów produkt umożliwia sterowanie za pomocą smartfonu lub tabletu dowolnymi urządzeniami, które są wyposażone w czujnik podczerwieni. Dzięki temu obsługę dużej liczby pilotów użytkownik zredukuje do jednego produktu o niewielkich rozmiarach. Cena detaliczna Modecom Beam nie została jeszcze ustalona, ale prawdopodobnie nie będzie ona wyższa niż 199 zł brutto.

Modecom Beam to pierwsze na rynku urządzenie o miniaturowych rozmiarach (32 mm x 32 mm x 11 mm) i niewielkiej wadze (14 gramów), które pozwoli przekształcić dowolny, wyposażony w moduł Bluetooth smartfon w domowe centrum zarządzania urządzeniami sterowanymi podczerwienią. Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta i sprowadza się do wykonania dosłownie kilku prostych czynności.

Modecom Beam wyposażony jest w moduł bezprzewodowej komunikacji Bluetooth, za pomocą którego nawiązuje on połączenie ze smartfonem. W pamięci połączonego z Modecom Beam smartfonu należy zainstalować dostarczoną przez producenta, łatwą w obsłudze aplikację z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Następnie w kilku krokach urządzenie nauczy się pracy z dowolnym pilotem, którego zastąpi.

Warto dodać, że Modecom Beam może współpracować z dowolną liczbą urządzeń, a raz skonfigurowane ustawienia można dzielić z innymi domownikami np. za pomocą kodu QR. Lista kompatybilnych z Modecom Beam urządzeń jest bardzo długa i zawiera zarówno produkty z kategorii RTV (telewizory, odtwarzacze DVD i Blue-ray, zestawy kina domowego, tunery telewizyjne, odbiorniki telewizji satelitarnej, sprzęt Hi-Fi, projektory), jak i wszelkiego rodzaju sprzęty domowe sterowane podczerwienią (klimatyzatory, elektryczne żaluzje, włączniki światła, wentylatory). Jak zapewnia producent smart kontroler jest kompatybilny z 99 proc. dostępnych na rynku urządzeń.

Modecom Beam jest pierwszym produktem firmy z kategorii Smart Home. Według informacji, które uzyskaliśmy od producenta w najbliższym czasie firma zapowiada rozszerzenie portfolia produktowego o całą linię produktów z tej kategorii.

Specyfikacja techniczna urządzenia:

  • moduł Bluetooth 4.0
  • niewielkie wymiary: 32 mm x 32 mm x 10 mm
  • niewielka waga: 14 gramów
  • zasięg działania: około 10 metrów
  • zakres częstotliwości podczerwieni: 33KHz - 56KHz.

© dobreprogramy