Mojave - Vista wcale nie taka straszna?

Strona główna Aktualności

O autorze

Mojave to nazwa kodowa nowej wersji systemu operacyjnego Windows, bezpośredni następca Visty, który ma rozwiązywać wszystkie problemy i niedociągnięcia aktualnego systemu - tak przynajmniej Microsoft mówił uczestnikom doświadczenia. W rzeczywistości Mojave to bezprecedensowy eksperyment, w którym udział wzięło ponad 120 użytkowników Windowsa, Linuksa i Mac OS X należących do najbardziej zagorzałych sceptyków i krytykantów Visty. Zamiast nowego systemu pokazywano im... właśnie Windows Vista. W trakcie 10-minutowej demonstracji i po niej kamery nagrywały reakcje i komentarze uczestników.

Eksperyment jest może nieco kontrowersyjny, ale efekt mówi sam za siebie. Zdecydowana większość uczestników była bardzo zadowolona z tego, co zobaczyli. Niektórzy po prostu nie umieli wyjść z podziwu, jaki postęp dokonał się od czasów Visty. Innym brakowało słów: wow, po prostu wow. Wszystkie te reakcje można obejrzeć w klipach wideo, które pojawiły się dzisiaj w witrynie projektu Mojave.

Projekt był realizowany przez trzy dni w lipcu w San Francisco. Komputer, który był wykorzystywany do demonstracji to notebook HP Pavilion DV2000 z 2 GB pamięci RAM. Nie jest to wcale maszyna o bardzo wygórowanych możliwościach sprzętowych. Wytłumaczeniem takiego wyniku eksperymentu jest raczej fakt, że większość z tych, którzy najbardziej krytykują nowy system Microsoft po prostu go nie używało, a spora część nigdy nawet nie widziało w akcji. Microsoft zapowiada, że planuje wykorzystać wyniki eksperymentu w przyszłych kampaniach marketingowych Visty. Czy to doświadczenie zmieni wizerunek systemu?

© dobreprogramy