r   e   k   l   a   m   a
reklama

Mozilla Thunderbird 3.0 Alfa 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano pierwszą alfę klienta poczty i grup dyskusyjnych Thunderbird 3.0, znanego także pod nazwą kodową Shredder.

Wygląd nowej wersji niewiele się zmienił w stosunku do wersji 2. Różnicę zauważą użytkownicy Maców, gdzie Thunderbird stał się natywną aplikacją Cocoa. Ponadto Thunderbird potrafi korzystać teraz z książki adresowej Mac OS X, jednak domyślnie funkcja ta jest wyłączona. Dosyć ważną zmianą jest, podobnie jak w Firefoksie 3, wprowadzenie silnika Gecko w wersji 1.9. Dzięki temu ulepszone zostało wyświetlanie e-maili w formacie HTML. Tak jak obiecywano, poprawiono wyszukiwanie w wiadomościach. Ulepszono także menedżera wtyczek. Dodano Breakpad, moduł raportujący błędy.

Wersja 3.0 ma przynieść zmiany w interfejsie użytkownika, m.in. uproszczoną konfigurację a także integrację z kalendarzem Lightning. Nie wykonano jednak jeszcze tego w opisywanej alfie, zapewne zmiany te zobaczymy w wersji beta w trzecim kwartale br. Wcześniej czeka nas jeszcze druga alfa. Wersja finalna ma być gotowa pod koniec roku. Jeśli się to nie uda wydane zostaną wtedy wersje kandydujące.

Thunderbird 3.0 Alfa 1 jest dostępny dla systemów: Windows, Linux i Mac OS X. Należy pamiętać, że jest to wczesna wersja testowa, posiadająca jeszcze wiele błędów, i nie powinna być wykorzystywana w środowisku produkcyjnym.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii