Mp3tag Mp3tag 3.05b

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mp3tag to rozbudowany, bezpłatny program służący przede wszystkim do edycji tzw. tagów tj. zaszytych w plikach meta-danych (w formacie ID3, Vorbis Comments i APE) zawierających informacje o utworach muzycznych.

Umożliwia m.in. automatyczne tworzenie playlist, seryjne usuwanie części informacji w wielu plikach jednocześnie, zmianę nazw plików na podstawie tagów, uzupełnianie tagów na podstawie nazwy pliku i jego lokalizacji, eksport informacji zawartych w tagach do plików HTML, RTF, CSV lub XML, import informacji o plikach z lokalnej lub internetowej bazy freedb zawierających informacje o plikach muzycznych i wiele innych.

Mp3tag obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty plików audio.

Obsługiwane formaty plików audio

- Advanced Audio Coding (aac)
- Free Lossless Audio Codec (flac)
- Monkey's Audio (ape)
- Mpeg Layer 3 (mp3)
- MPEG-4 (mp4 / m4a)
- Musepack (mpc)
- Ogg Vorbis (ogg)
- OptimFROG (ofr)
- OptimFROG DualStream (ofs)
- Speex (spx)
- True Audio (tta)
- Windows Media Audio (wma)
- WavPack (wv)

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki i szybki, zajmuje mało pamieć, wygodny i prosty interfejs
długi czas oczekiwania na wczytywanie dużych katalogów
ocena użytkownika
03.01.2015 13:42 • Recenzja do wersji 2.66

Świetny program do edycji tagów, umożliwia seryjną edycje wielu plików jednocześnie. Program jest prosty w obsłudze i szybki w działaniu, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość zmiany nazw plików na podstawie tagów. Ponadto każdą omyłkową zmianę możemy cofnąć. Jedyny minus to długi czas oczekiwania przy wczytywaniu duży katalogów (pow. 1000 utworów).