Nadchodzi Norton Save & Restore

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Symantec zapowiedziała wprowadzenie na rynek, pod koniec marca, nowego narzędzia do intuicyjnej, automatycznej archiwizacji danych o nazwie Norton Save & Restore.

Aplikacja ma dać wszystkim możliwość archiwizacji danych, takich jak zdjęcia, dokumenty, muzyka i dane finansowe, oferując przy tym łatwą instalację, konfigurację i prosty interfejs. Według badań organizacji IDC, mimo, że prawie 60% użytkowników spotkało się z problemem utraty danych, to jedynie 32% używa oprogramowania do backupu. Przedstawiciel firmy Symantec twierdzi, że obecnie nawet domowi użytkownicy komputerów przechowują ważne dla nich dane w postaci cyfrowej, a jednocześnie odnotowywany jest wzrost zagrożeń związanych z ich bezpieczeństwem. Coraz częstsze są przypadki ataków wirusów i hackerów, a także awarii sprzętu i oprogramowania.

Nowy produkt firmy Symantec ma umożliwić ich zabezpieczenie poprzez gotowe schematy mające zastosowanie w typowych przypadkach, a także definiowanie własnych reguł. Dzięki zastosowaniu technologii użytej w programie Norton Ghost aplikacja umożliwia także tworzenie kopii całych dysków. Save & Restore może automatycznie skanować pliki użytkownika i decydować, które z nich kwalifikują się do zachowania. Jeśli w systemie będzie zainstalowany antywirus Norton Internet Security, obie aplikacje będą współpracować i chronić pliki narażone na ataki wirusów. Ponadto, pliki użytkownika mogą być szyfrowane, dzięki czemu stają się bezużyteczne dla złodzieja.

Program będzie dostępny w sprzedaży pod koniec marca w cenie około 70 dolarów. Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie producenta.

© dobreprogramy
s