r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Największa nowość ostatnich lat na Facebooku okazuje się porażką

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Pod koniec lutego na Facebooka zawitały oczekiwane i testowane przez całe miesiące reakcje. Przed ich premierą nie brakowało plotek i domysłów, np. tych o przycisku nie lubię, który jednak nigdy do serwisu nie trafił. O reakcjach pisały największe media, nie tylko branżowe, okazuje się jednak, że ich popularność jest… bardzo niska.

Takie wnioski można bowiem wyciągnąć z opublikowanych przez serwis Digidat.com na podstawie badań Quintly danych statystycznych. Po blisko czterech miesiącach od premiery rewolucyjnych reakcji wciąż najpopularniejszą formą reagowania na facebookowy wpis, i to z ogromną przewagą, jest tradycyjny lajk.

Lajki, komentarze i udostępnienia stanowią dziś, według danych Quintly, 97% wszystkich interakcji użytkowników z wpisami na Facebooku. Pozostałe 3% stanowią właśnie reakcje, co wydaje się co najmniej zaskakujące, biorąc pod uwagę jak entuzjastyczne reakcje wywołała ich premiera na całym świecie.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście można dopatrywać się wielu powodów takiego stanu rzeczy. Już po premierze nie brakowało wobec Facebooka głosów krytyki co do doboru samych reakcji i ich niewielkiej liczby. Duże znaczenie może mieć także fakt, że zarówno w wersji mobilnej, jak i pulpitowej Facebooka, opublikowanie reakcji jest znacznie bardziej czasochłonne niż zwykły lajk.

Dobre wieści mamy natomiast dla użytkowników w wątpiących w ludzką dobroć: najpopularniejszą reakcję, przed śmiechem, zaskoczeniem, smutkiem i złością, stanowi oznaczone serduszkiem „Super”. Trudno jednak stwierdzić, aby dla Facebooka było to pocieszeniem, biorąc pod uwagę, że jedna z najdłużej wyczekiwanych nowości w serwisie okazała się porażką.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.