r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NetSpot 2.0.1.485

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NetSpot to narzędzie służące do określania zasięgu i diagnostyki sieci bezprzewodowych WiFi. Za jego pomocą stworzymy mapę zasięgu, wykryjemy problemy z funkcjonowaniem sieci i określimy optymalne położenie dla punktów dostępowych.

Interfejs podzielony jest na dwa tryby „Discover” oraz „Survey”. W pierwszym z nich aplikacja wyświetla listę sieci bezprzewodowych dostępnych w najbliższej okolicy, z której odczytamy takie parametry jak nazwa, numer kanału, adres MAC, poziom sygnału, częstotliwość, standard w jakim dana sieć pracuje, a także producenta punktu dostępowego. NetSpot obsługuje sieci działające w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac oraz częstotliwości 2,4 i 5 GHz.

W trybie „Survey” w kilku krokach stworzymy mapę zasięgu. Do tego celu musimy narysować prosty, poglądowy plan obiektu w którym sieć działa i podać jego wymiary. Mamy możliwość wyboru czy jest to mieszkanie, biuro, duża hala jak np. lotnisko lub teren otwarty. Plan można narysować używając narzędzi wbudowanych w programie, wczytać gotowy plik graficzny lub też skorzystać z przykładów dostępnych w aplikacji. W kolejnym kroku należy dokonać pomiarów sygnału przenosząc się z laptopem w różne miejsca obszaru działania sieci.

Po przeprowadzonych testach można zapoznać się z wynikami, z których dowiemy się, w jakich miejscach zasięg sieci jest najsłabszy. Program tworzy mapę zasięgu na stworzonym przez nas planie zaznaczając odpowiednim kolorem jakość sygnału i poziom szumów, dzięki czemu możemy wybrać optymalne miejsce dla punktu dostępowego lub urządzeń wzmacniających sygnał. Szczegółowy raport z przeprowadzonego badania można wyeksportować jako dokument PDF.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

NetSpot: świetny program do diagnostyki Wi-Fi dostępny już także na Windowsa

6
29.02.2016  •  Maciej Olanicki

NetSpot to przeznaczony pierwotnie tylko na OS X, nieskomplikowany program do diagnostyki sieci Wi-Fi. Jedną z jego najbardziej przydatnych funkcji jest możliwość odnalezienia miejsca, w którym zasięg routera jest najsłabszy. Mamy dobre wieści dla użytkowników systemu Windows: NetSpot właśnie ukazał się także w wersji na system Microsoftu. Podobnie, jak w przypadku pierwowzoru, NetSpot na Windowsa posiada interfejs podzielony na dwa moduły. W pierwszym z nich użytkownik ma dostęp do pełnej listy sieci Wi-Fi, w zasięgu których znajduje się jego komputer. Można się tam zapoznać między innymi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Banek3000   4 #4 16.05.2017 15:41

@mly: troche pracy z programem i jest ciekawa zabawka :D

mly   9 #3 29.02.2016 17:56

Fajnie. Ale czy w czy cokolwiek z tym zrobię w praktyce. Jako zabawka może być.

  #2 29.02.2016 17:39

Prezentuje się ciekawie. Mam nadzieję, że wersja dla Windows nie zostanie za szybko podobnie ograniczona co dla Maków.

  #1 29.02.2016 17:18

Ściągam i sprawdzę, czy jest godnym zamiennikiem ostatnich bezpłatnych wersji InSSIDera i dawnego NetStumblera.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.