r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nie taki Knox straszny, jak go malują

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Samsung Knox jest trybem piaskownicy przeznaczonym dla rozwiązań biznesowych. Dzięki tej platformie możliwe jest używanie części firmowej z szyfrowanymi danymi oraz części prywatnej przechowującej dane użytkownika. Uczestnicy HotZlotu mieli okazję dowiedzieć się o zaletach i wadach tej platformy w rozmowie z Mateuszem Chrobokiem.

Zaprezentowany w 2013 roku Knox jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów biznesowych. Wykorzystanie tego zabezpieczenia pozwala na posiadanie w telefonie nawet najbardziej poufnych danych bez obawy o ich utratę. Jednak każdy kij ma dwa końce i Knox utrudnia życie entuzjastom modyfikowania oprogramowania. Wszelkie modyfikacje partycji systemowej prowadzą do zmiany flagi KNOX WARRANTY VOID na 0x1. W teorii oznacza to utratę gwarancji. .

Samsung poinformował nas jednak, że zmiana flagi nie wiąże się jednak z natychmiastową utratą gwarancji. W znakomitej większości przypadków serwis zajmujący się naprawą urządzenia zlikwiduje usterkę bez obciążania klienta kosztami naprawy.

r   e   k   l   a   m   a

Koreańska firma mimo utrudniania życia użytkownikom custom ROM-ów nie odcina się jednak od społeczności skupionej przy forach internetowych i wie o niedoskonałościach nakładki systemowej TouchWiz. Zmiany w oprogramowaniu są przyczyną zaledwie minimalnej liczby usterek. Zabezpieczenia jak Knox mają odstraszyć cyberprzestępców, którzy napotkają sporo przeszkód w przypadku próby dostępu do danych zabezpieczonych w części firmowej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.