Samsung kończy z My Knox, bezpieczeństwo zapewni Secure Folder

Samsung kończy z My Knox, bezpieczeństwo zapewni Secure Folder

Samsung kończy z My Knox, bezpieczeństwo zapewni Secure Folder
02.06.2017 11:40

Jak podaje sam Samsung, My KNOX gwarantuje ochronę, zapewnia prywatność i podnosi produktywność Twojego telefonu w biznesie. Jednakże niebawem to się skończy. W mailach rozesłanych do użytkowników, południowokoreańska firma informuje o zakończeniu dostępności My Knox i zachęca do przejścia na Bezpieczny katalog (Secure Folder). Bez obaw, cały proces nie powinien przysporzyć problemów.

Samsung Knox zadebiutował jako aktualizacja oprogramowania do Galaxy S4, zdobywając uznanie i popularność wśród biznesowych klientów Samsunga – po roku liczba użytkowników Knoxa wynosiła 1,8 mln. Rozwiązanie Samsunga pozwala na oddzielenie firmowych danych od prywatnych na jednym urządzeniu, tworząc oddzielną przestrzeń.

Użytkownicy Samsung My Knox informują, że otrzymali wiadomości, według których usługa nie będzie dostępna w nowych urządzeniach, dotyczy to już sprzętu, który zostanie wydany w tym roku, zapewne Samsunga Galaxy Note 8. Osoby szukające bezpiecznego miejsca w smartfonie do przechowywania poufnych danych powinny przesiąść się na Secure Folder, który dostępny jest w sklepie z aplikacjami Galaxy Apps.

Należy pamiętać, że Bezpieczny katalog (Secure Folder) dostępny jest na Androida Nougat lub nowszego. Zapewnia on szyfrowaną przestrzeń do przechowywania aplikacji i ważnych danych. Przesiadka na nowe rozwiązanie nie powinna być bolesna, możliwe jest przeniesienie danych z My Knox do Secure Folder. Wystarczy zrobić kopię zapasową z poziomu ustawień My Knox i w ustawieniach Secure Folder przywrócić dane wybierając wcześniej utworzoną kopię zapasową.

My Knox będziemy mogli używać do zakończenia wsparcia – data zakończenia zostanie niebawem ogłoszona. Jednakże wsparcie, jakie zapewni Samsung nie będzie wiązało się z wprowadzaniem nowych funkcji, a tylko podtrzymywaniem My Knox przy życiu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)