Norton SystemWorks 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Symantec wydała wersję 2008 zintegrowanego pakietu narzędziowego Norton SystemWorks służącego do ochrony i optymalizacji komputera.

Podstawowa edycja pakietu o nazwie Norton SystemWorks 2008 Standard Edition zawiera najnowszą wersję programu antywirusowego Norton AntiVirus, który chroni komputer przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym, a także szereg programów narzędziowych dostępnych z poziomu jednego, wygodnego w obsłudze interfejsu. Wśród nich znajdują się narzędzia Norton Utilities, One-Button Checkup, Process Viewer, System Optimizer i CheckIt Diagnostics służące m.in. do diagnostyki dysku twardego, optymalizacji pracy komputera, rozwiązywania typowych problemów czy usuwania plików tymczasowych. W Norton SystemWorks 2008 Premier Edition znajdziemy dodatkowo program Norton Save & Restore - oparte o rozwiązania Norton Ghost, narzędzie służące do łatwego tworzenia kopii zapasowych oraz szybkiego odtwarzania systemu po awarii. W ofercie dostępna jest także wersja Norton SystemWorks 2008 Basic Edition bez programów Norton AntiVirus oraz Norton Save & Restore.

Główne nowości wersji 2008 to kompatybilność z systemem Windows Vista, a także zaimplementowana w program Norton AntiVirus technologia SONAR - pozwalająca na natychmiastowe wykrywanie zagrożeń w oparciu o analizę zachowań uruchamianego kodu (więcej na ten temat w zapisie rozmowy z Pawłem Reszczyńskim z Symanteca). Poza tym wersja 2008 SystemWorks nie przynosi rewolucyjnych zmian, warto jednak nadmienić, że podobnie jak wersja 2007, ma już dużo mniejszy apetyt na zasoby systemowe niż miało to miejsce w wersjach 2006 i wcześniejszych.

Ceny pakietów na rynku amerykańskim zostały ustalone na poziomie 49,99 USD za edycję Basic, 69,99 USD za edycję Standard oraz 99,99 USD za edycję Premier.

Wersje testowe najnowszego Norton SystemWorks 2008 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Pakiety narzędziowe

© dobreprogramy