r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nova Launcher

Strona główna Android Personalizacja Launchery
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Nova Launcher to udostępniony za darmo program uruchamiający (launcher) dla platformy Android. Nova cechuje się przede wszystkim bardzo dużą szybkością działania, oraz niewielkim użyciem pamięci operacyjnej. Oprócz podstawowych zadań, czyli wyświetlaniem pulpitu, zarządzanie dostępnymi tapetami, ich przycinanie, oraz wyświetlanie listy aplikacji i widgetów, aplikacja pozwala na znacznie większą personalizację urządzenia.

Galeria programu

Zaawansowany launcher pozwala przede wszystkim na zarządzanie pulpitami, dockiem i listą aplikacji – ustalanie ich ilości, marginesów, siatki aplikacji. Nie zabrakło w nim również możliwości tworzenia nowych zakładek, oraz folderów na liście aplikacji, a także ukrywania wybranych aplikacji z listy. Użytkownik może również personalizować działanie za pomocą opcji włączania/wyłączania efektów, zmiany ich rodzajów, szybkości animacji. Aplikacja daje do dyspozycji obsługęgestów na ekranie głównym, dzięki którym możliwe jest wykonanie określonej akcji np. otwarcie wybranej aplikacji po dotyku dwoma palcami jednocześnie.

Dzięki dodatkowemu modułowi Tesla Unread, launcher Nova pozwala ponadto na wyświetlanie ilości powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie GMail. Dla osób często dokonujących zmian, zaletą będzie również możliwość wykonywania i przywracania kopii zapasowej programu uruchamiającego i zawartości pulpitów. Część z opcji (np. gesty) zarezerwowana jest dla rozszerzonej wersji płatnej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa wersja Nova Launcher dostępna, czyli Android 7.1 na każdym urządzeniu

35
OPROGRAMOWANIE 14.12.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Minęło już pięć lat od premiery jednego z najpopularniejszych launcherów na Androida, Nova Launcher. Z tej okazji twórcy programu przygotowali nową wersję, oznaczoną – a jakże – okrągłym numerem 5.0. Nowości jest sporo i nie chodzi tutaj tylko o sam wygląd, ale także zachowania i gesty, wykorzystywane przy nawigacji. W pracach nad wersją 5.0 launchera, twórcy zapatrzyli się mocno na smartfon Google, Pixela, i oferowane tam także na wyłączność funkcje launchera Google. Już na pierwszy rzut oka zauważyć można zasadnicze podobieństwo: odtąd wyświetlanie siatki aplikacji odbywa się za pomocą…

Nova Launcher 4.0 nareszcie jest: Material Design może być jeszcze lepszy

37
OPROGRAMOWANIE 14.05.2015 | Łukasz Tkacz

W sklepie Google Play pojawiła się długo oczekiwana, nowa wersja programu uruchamiającego Nova Launcher. Ta bardzo popularna aplikacja doczekała się ogromnych zmian, większość z nich dotyczy natomiast wprowadzenia interfejsu zgodnego z założeniami Material Design. Czy autorom udało się to osiągnąć? Każdy zainteresowany powinien sprawdzić to samodzielnie. Wydawać by się mogło, że wprowadzenie interfejsu zgodnego z tym, co promuje firma Google, nie wymaga zbyt wiele pracy. W przypadku Novy potrzeba było jednak aż ośmiu miesięcy i wielu wersji testowych, zanim do sklepu trafiła wersja stabilna.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
lordjahu   21 #6 14.12.2016 20:21

Mi napisali że przed nowym rokiem dostanę andka 7.1 na Moto X Play, ale już zaraz sprawdzę jak to wygląda przez ten program :)

  #5 18.06.2016 15:45

Wersja darmowa bardzo okrojona, to co inne launchery mają w standardzie (rozmiar ikon, ukrywanie aplikacji, powiadomienia na ikonach...) Nova udostępnia dopiero w wersji płatnej, aktualnie w cenie 24 zł. Delikatna przesada.

MrBeckham666   19 #4 27.04.2016 15:29

smart launcher jest ciekawy ponieważ jest lepiej zoptymalizowany niż trebuchet w CM działa naprawde dobrze przy czym minimalnie obciaża pamięć.

Szuri21   17 #3 12.07.2014 09:07

@majka420

Aby wyświetlały się powiadomienia na ikonach, po pierwsze należy mieć wersję płatną aplikacji Prime, ona odblokowuje kilka innych ciekawych funkcji. Dodatkowo należy zainstalować osobny programik TeslaUnread. Wtedy w opcjach Novy Launcher można dostosować wygląd powiadomień na ikonach.

majka420   3 #2 09.06.2014 11:24

w jaki sposób ustawić powiadomienia na ikonach?

VEN   6 #1 18.10.2013 17:20

przede wszystkim bardzo szybki lancher, i sporo możliwości konfiguracyjnych. Osobiście polecam

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.