r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nova Launcher

Strona główna Android Personalizacja Launchery

Nova Launcher to udostępniony za darmo program uruchamiający (launcher) dla platformy Android. Nova cechuje się przede wszystkim bardzo dużą szybkością działania, oraz niewielkim użyciem pamięci operacyjnej. Oprócz podstawowych zadań, czyli wyświetlaniem pulpitu, zarządzanie dostępnymi tapetami, ich przycinanie, oraz wyświetlanie listy aplikacji i widgetów, aplikacja pozwala na znacznie większą personalizację urządzenia.

Galeria programu

Zaawansowany launcher pozwala przede wszystkim na zarządzanie pulpitami, dockiem i listą aplikacji – ustalanie ich ilości, marginesów, siatki aplikacji. Nie zabrakło w nim również możliwości tworzenia nowych zakładek, oraz folderów na liście aplikacji, a także ukrywania wybranych aplikacji z listy. Użytkownik może również personalizować działanie za pomocą opcji włączania/wyłączania efektów, zmiany ich rodzajów, szybkości animacji. Aplikacja daje do dyspozycji obsługęgestów na ekranie głównym, dzięki którym możliwe jest wykonanie określonej akcji np. otwarcie wybranej aplikacji po dotyku dwoma palcami jednocześnie.

Dzięki dodatkowemu modułowi Tesla Unread, launcher Nova pozwala ponadto na wyświetlanie ilości powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie GMail. Dla osób często dokonujących zmian, zaletą będzie również możliwość wykonywania i przywracania kopii zapasowej programu uruchamiającego i zawartości pulpitów. Część z opcji (np. gesty) zarezerwowana jest dla rozszerzonej wersji płatnej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nova Launcher w wersji 5.5: adaptacyjne ikony i wyszukiwarka w docku

11
OPROGRAMOWANIE 22.11.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Na kolejną większą aktualizację do Nova Launcher przyszło nam czekać trochę ponad dwa miesiące. Na początku września, ten cieszący się dużą popularnością launcher otrzymał integrację z Sesame Shortcout. Teraz, wraz z podniesieniem numerku wersji do 5.5, użytkownicy dostają adaptacyjne ikony, wyszukiwarkę Google w docku i jeszcze kilka dodatków. Funkcja Adaptive icons (adaptacyjne ikony) wymaga Androida w wersji 5.0 lub nowszej. W celu jest aktywowania musimy przejść do Ustawienia Nova › Wygląd i styl › Adaptive icons i teraz wystarczy aktywować opcję. Pozwala ona na ustalenie spójnego…

Nova Launcher 5.4 dostępny: Sesame Shortcut znajdzie niemal wszystko

68
OPROGRAMOWANIE 08.09.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Cieszący się największą popularnością wśród launcherów w naszej bazie, Nova Launcher w wersji 5.4.1 został wydany w wersji stabilnej. Aktualizacja przynosi ulepszony pasek wyszukiwania, integrację z Sesame Shortcut oraz poprawki w działaniu na Androidzie 8.0 Oreo. Dzięki dopracowanej integracji z aplikacją Sesame Shortcut, Nova Launcher zyskuje m.in. rozbudowane narzędzie pozwalające przeszukiwać dane zgromadzone na smartfonie. Po skorzystaniu z wbudowanej wyszukiwarki odnajdziemy aplikacje, ustawienia, a także konkretne wiadomości w WhatsApp czy piosenki w Spotify i wiele więcej. Nova…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
lordjahu   23 #6 14.12.2016 20:21

Mi napisali że przed nowym rokiem dostanę andka 7.1 na Moto X Play, ale już zaraz sprawdzę jak to wygląda przez ten program :)

  #5 18.06.2016 15:45

Wersja darmowa bardzo okrojona, to co inne launchery mają w standardzie (rozmiar ikon, ukrywanie aplikacji, powiadomienia na ikonach...) Nova udostępnia dopiero w wersji płatnej, aktualnie w cenie 24 zł. Delikatna przesada.

MrBeckham666   19 #4 27.04.2016 15:29

smart launcher jest ciekawy ponieważ jest lepiej zoptymalizowany niż trebuchet w CM działa naprawde dobrze przy czym minimalnie obciaża pamięć.

Szuri21   17 #3 12.07.2014 09:07

@majka420

Aby wyświetlały się powiadomienia na ikonach, po pierwsze należy mieć wersję płatną aplikacji Prime, ona odblokowuje kilka innych ciekawych funkcji. Dodatkowo należy zainstalować osobny programik TeslaUnread. Wtedy w opcjach Novy Launcher można dostosować wygląd powiadomień na ikonach.

majka420   4 #2 09.06.2014 11:24

w jaki sposób ustawić powiadomienia na ikonach?

VEN   6 #1 18.10.2013 17:20

przede wszystkim bardzo szybki lancher, i sporo możliwości konfiguracyjnych. Osobiście polecam

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.