Nowe rozwiązania z serii Worry-Free od Trend Micro

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Trend Micro wprowadziła udoskonalenia swojej flagowej rodziny rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa Worry-Free, którą po raz pierwszy zaprezentowano ponad cztery lata temu - oferta skierowana jest głównie do małych i średnich firm oraz dla serwisów handlu elektronicznego.

Pierwsza nowość to Worry-Free SecureSite przeznaczony dla przedsiębiorstw handlu detalicznego online (handlu elektronicznego), których przychody i reputacja zależą od bezpieczeństwa serwisu WWW. Worry-Free SecureSite to usługa udostępniana w hostingu, która zabezpiecza klientów serwisu przed hakerami usiłującymi ukraść ważne informacje, takie jak numery kart kredytowych i hasła. Usługa zapewnia szybkie rozpoznawanie oraz eliminowanie zagrożeń internetowych i luk w zabezpieczeniach z pomocą międzynarodowej sieci ekspertów od zabezpieczeń firmy Trend-Micro.

Rozwiązanie SecureSite ma charakter subskrypcji na usługę udostępnianą w hostingu. Cena roczna zależy od liczby skanowanych domen. Publiczna wersja testowa beta rozwiązania jest dostępna od 1 czerwca, wprowadzenie rozwiązania do powszechnej sprzedaży jest planowane na sierpień 2008.

Druga nowość to Worry-Free Business Security 5.0 - rozwiązanie oparte na technologii Trend Micro Web Threat Protection przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, których działalność jest w coraz większym stopniu uzależniona od sieci WWW. Rozwiązanie to chroni przed rozwijającymi się zagrożeniami internetowymi oraz ryzykiem związanym z mobilnością pracowników. Obejmuje komponenty przeznaczone do zabezpieczenia przedsiębiorstw korzystających z różnych instalacji komputerowych z systemami Windows przed hakerami, kradzieżą tożsamości oraz ryzykownymi serwisami WWW. Dostępne jest w wersji Standard dla przedsiębiorstw, które posiadają komputery PC i serwery z oprogramowaniem firmy Microsoft i wymagają centralnego zarządzania na miejscu oraz w wersji Advanced z dodatkową ochroną przesyłania wiadomości integrującą się z Exchange Serverem.

Worry-Free Business Security 5.0 z certyfikatem zgodności z systemem Windows Vista jest już w sprzedaży. Polska wersja rozwiązania będzie dostępna w sprzedaży od 21 lipca u autoryzowanych partnerów handlowych firmy Trend Micro. Cena wersji Worry-Free Business Security Standard w przypadku licencji np. na 1 rok i liczby stanowisk od 55 do 100 wynosi 27,83 EUR na jednego użytkownika, wersji Advanced 37,35 EUR.

Dodatkowo Trend zapowiedział także nowego Worry-Free Remote Managera przeznaczonego dla partnerów handlowych i umożliwiającego im zarządzanie z dowolnego miejsca wieloma systemami u klientów korzystających z rozwiązań Worry-Free. Jest to bezpieczna konsola WWW udostępniana w hostingu, która pozwala małym dilerom na zwiększenie rentowności dzięki obniżeniu kosztów obsługi klientów. Nowa wersja 2.0 rozwiązania Worry-Free Remote Manager będzie dostępna w II półroczu tego roku.

© dobreprogramy