Trend Micro liderem rankingu Gartnera w obszarze ochrony końcówek

Trend Micro liderem rankingu Gartnera w obszarze ochrony końcówek

Trend Micro liderem rankingu Gartnera w obszarze ochrony końcówek
15.03.2017 11:04

Trend Micro, globalny lider w dziedzinie cyberzabezpieczeń, znalazł się w najwyższym punkcie segmentu liderów w raporcie Gartnera 2017 Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms (EPP)1 („Magiczny Kwadrant w dziedzinie platform zabezpieczających punkty końcowe 2017”). Trend Micro otrzymało wyróżnienie za kompletność wizji i zdolność do jej realizacji – firma jest wymieniana w raportach firmy Gartner wśród liderów sektora zabezpieczeń punktów końcowych i serwerów dla przedsiębiorstw od roku 2002.

„Rozwiązania zabezpieczające Trend Micro spełniły rygorystyczne wymogi Gartnera dotyczące tzw. adaptive security architecture, osiągając wysokie oceny w obszarach przewidywania, zapobiegania, wykrywania i reagowania na zagrożenia. Jednak skuteczne oprogramowanie oferujące zaawansowane funkcje to nie wszystko. Ważna jest również możliwość wdrożenia go jako jednego z elementów kompleksowego systemu cyberzabezpieczeń przedsiębiorstwa” – wyjaśnia Richard Ku, wiceprezes Trend Micro ds. rozwiązań biznesowych. „Klienci docenili także wsparcie techniczne, które zapewniamy użytkownikom naszych rozwiązań. Wyniki sprzedaży, osiągnięte przy wsparciu partnerów dystrybucyjnych, potwierdzają, że oferujemy najlepszy produkt” – dodaje Richard Ku.

Trend Micro zabezpiecza punkty końcowe za pomocą rozwiązania XGen, w którym wykorzystano techniki ochrony przed zagrożeniami różnych generacji. Produkt stosuje odpowiednie technologie we właściwym czasie, co zwiększa efektywność i skuteczność ochrony przed wszystkimi rodzajami zagrożeń. Trend Micro jako pierwszy wprowadził zaawansowany mechanizm uczenia maszynowego. Metoda polega na analizowaniu plików zarówno przed ich wykonaniem, jak i w czasie wykonywania, w celu zablokowania szkodliwych plików oraz z zastosowaniem funkcji „redukcji szumów” – takich jak tworzenie tzw. białych list w celu wyeliminowania fałszywych alarmów.

„Dzięki produktowi XGen firmy Trend Micro nasze punkty końcowe w całym przedsiębiorstwie zyskały nieporównanie lepszą ochronę” – skomentował Ty Smallwood, Infrastructure and Secutiry Manager w firmie Navicent Health. „Mamy teraz jednego dostawcę, który zapewnia nam kompleksową ochronę i widoczność całego systemu. Trend Micro oferuje wsparcie, z którego zawsze możemy skorzystać – przez cały tydzień, całą dobę. Eksperci szybko odpowiadają na nasze pytania dotyczące poszczególnych rozwiązań i ogólnej analizy zagrożeń”.

Rozwiązanie XGen firmy Trend Micro może również chronić punkty końcowe serwerów w całym centrum przetwarzania danych i środowisku chmury, więc umożliwia optymalne zabezpieczenie obciążeń na platformach VMware, AWS i Microsoft Azure. Zabezpieczenie chmur hybrydowych Trend Micro jest zarządzane z jednej, podłączonej do sieci konsoli, która zapewnia pełną widoczność środowiska fizycznego, wirtualnego i chmurowego. Upraszcza wdrażanie zabezpieczeń i zarządzanie nimi, przyspiesza reagowanie na zaawansowane ataki i ułatwia szybkie dostosowanie się do ważnych przepisów, takich jak PCI czy HIPAA.

Więcej informacji o zabezpieczeniach punktów końcowych użytkowników można znaleźć tutaj, a o zabezpieczeniach chmur hybrydowych – tutaj.

Raport 2017 Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms jest dostępny tutaj.

Trend Micro zostało również docenione w najnowszym raporcie NSS Labs. Rozwiązanie Trend Micro Endpoint Security osiągnęło wykrywalność zagrożeń na poziomie 100% w odniesieniu do zagrożeń spowodowanych eksploitami oraz otrzymało prestiżową ocenę „Polecane”. Pełny raport dostępny jest na stronie laboratorium, a więcej o Trend Micro XGen Endpoint Security można dowiedzieć się tutaj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)