Nowi polscy MVP

Strona główna Aktualności

O autorze

W lipcowym cyklu nominacyjnym, do grona osób wyróżnionych prestiżowym tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) dołączyło kolejnych dwóch Polaków.

Nowi polscy MVP to Karol Stilger (Setup & Deployment) oraz Paweł Potasiński (Windows Server System - SQL Server). Jednocześnie Polacy, którzy tytułem MVP zostali uhonorowani w ubiegłych latach otrzymali renominację na rok kolejny: Marcin Szeliga (Windows Server System - SQL Server), Kazimierz Kuta (Visual Developer - Visual C#), Grzegorz Tworek (Windows - Security), Markus Sprungk (Windows Server - File System), Wiktor Zychla (Visual Developer - Visual C#), a także współpracujący z naszym vortalem Michał Bednarz (Microsoft Office Outlook). Renominacji nie uzyskali: Joanna Grzywna, Jacek Kolonko, Krzysztof Naworyta, Tomasz Cieplak, Mikołaj Kamiński i Grzegorz Danowski.

Tytuł Most Valuable Professional jest przyznawany przez Microsoft osobom, które swój wolny czas poświęcają na pomoc użytkownikom jego produktów. Nagradzane są takie formy aktywności jak udzielanie się na grupach dyskusyjnych i forach, prowadzenie blogów technicznych, występy na konferencjach. Tytuł nadawany jest na okres jednego roku za osiągnięcia w roku poprzednim. Nominacje przyznawane są co kwartał. Jeśli dana osoba po roku nadal aktywnie dzieli się swoją wiedzą, nominacja zostaje przedłużona na rok kolejny.

Najważniejszym benefitem dla wyróżnionych tytułem MVP jest ułatwiony dostęp do pracowników Microsoftu. Ułatwia to zgłaszanie błędów lub propozycji do poszczególnych produktów. Ponadto otrzymuje się darmową subskrypcję MSDN i prawo do trzykrotnego darmowego skorzystania z pomocy technicznej Microsoft. Zainteresowane osoby (zwykle programiści) mogą uzyskać dostęp do kodu źródłowego Windows. Ponadto raz na paręnaście miesięcy organizowana jest konferencja MVP Summit w Redmond a mniej więcej raz w roku regionalna konferencja MVP Open Days. Konferencje te są okazją do zaznajomienia się z bieżącymi pracami w Microsoft oraz bezpośredniej komunikacji z pracownikami korporacji i innymi MVP. Jest też trochę różnych mniejszych korzyści, np. łatwiejsze załapywanie się do programów beta czy też występowanie jako prezenter na konferencjach organizowanych przez Microsoft.

Lista polskich MVP (jeszcze nie zaktualizowana) znajduje się tutaj. Z kolei tu znajduje się lista wszystkich obecnie nagrodzonych osób. Też jeszcze nie zawierała lipcowych nominacji w chwili pisania tego newsa.

© dobreprogramy

Komentarze