r   e   k   l   a   m   a
reklama

O perypetiach z PHP pod Windows Server

Strona główna Aktualności

O autorze

Jedyne znane mi środowisko hostingowe pozwalające obsługiwać jednocześnie aplikacje ASP.NET oraz PHP to Windows Server - jedna z tych przewag Microsoftu nad Linuksami, która jest raczej bezsporna. I faktycznie, PHP chodzi pod Windowsami całkiem stabilnie i wydajnie, szkoda tylko że nie tak, jak przekonuje o tym producent.

Słowem wstępu, moja historia z PHP pod Windows jest długa i dość kręta. Jej podstawą są wieloletnie doświadczenia z hostowaniem pod Windows Server serwisu dobreprogramy, który obecnie znajduje się w zestawieniu dwudziestu największych witryn w Polsce. Nie chodzi o to, by się chwalić, ile by zilustrować skalę problemu - ponad 5 milionów użytkowników miesięcznie i niemal 40 mln odsłon stron to niebagatelny ruch. Generowany przez wywołania do aplikacji napisanych w PHP i hostowanych pod Windows Server 2003 oraz 2008. Chcecie posłuchać?


Jeśli chcecie, polecamy ciąg dalszy konstruktywnej historii TomkaB o perypetiach z obsługą aplikacji PHP pod Windows na bazie naszego przypadku w serwisie TechIT w felietonowym dziale Moim Zdaniem...

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTak wygląda historia PlayStation. Kiedy będzie PS5? Jeszcze długo poczekamy