r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ON1 Photo RAW 11.1.3.3608

Strona główna Mac Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ON1 Photo RAW to długo oczekiwany program do retuszu, stylizacji zdjęć i przetwarzania RAW-ów z aparatów cyfrowych, w którym można nawet szybko przygotować fotomontaż. ON1 Photo RAW został przystosowany do pracy z plikami zapisywanymi przez współczesne aparaty i układy przetwarzania obrazu, dzięki czemu daje bardzo dobre efekty.

Galeria programu

ON1 Photo RAW jest szybki nie tyle dzięki optymalizacji, ale dzięki bardzo wygodnemu interfejsowi i bogatej kolekcji gotowych ustawień. Program wymaga niewielu czynności by uzyskać pożądany efekt i pozwala swobodnie eksperymentować. Interfejs nie jest trudny i można łatwo się do niego przyzwyczaić, zarówno podczas przesiadki z innego programu, jak i podczas nauki od podstaw.

Poza klasycznymi narzędziami do „wywoływania” RAW-ów, a więc sterowania ekspozycją, balansem bieli, strukturą, kolorami i tym podobnymi, ON1 Photo RAW oddaje do dyspozycji użytkowników także ogromną kolekcją filtrów, które pozwolą uzyskać dowolny efekt. Filtry i poprawki można nakładać globalnie lub lokalnie i łączyć na warstwach z możliwością maskowania. Program zawiera ustawienia dla zdjęć czarno-białych, krajobrazowych, sportowych, stylizowanych na stare, architektonicznych ślubnych i wielu innych, daje też dostęp do konkretnych efektów, jak rozbłyski, pseudo-hdr i wiele innych. Są tu także narzędzia do precyzyjnego manipulowania kolorem (color grading) i wydobywania szczegółów (kontrast lokalny).

Do wprowadzania poprawek można wykorzystać też narzędzia do retuszu, jak klonowanie czy pędzel do usuwania obiektów. Można tu nałożyć kilka plików jako warstwy, zastosować na nich maski i dzięki temu przygotować prosty fotomontaż. Przed eksportem można przygotować zdjęcie zarówno do publikacji w Sieci, jak i wydruku na różnych typach papieru. Można wysyłać zdjęcia bezpośrednio do serwisów społecznościowych.

Wersja próbna programu działa przez 30 dni i nie wymaga rejestracji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ON1 Photo RAW – szybciej zrobisz więcej ze swoimi zdjęciami

11
OPROGRAMOWANIE 22.12.2016 | Anna Rymsza

ON1 Photo RAW to jeden z najbardziej oczekiwanych programów dla fotografów w tym roku. Producent znany jest z dobrej jakości narzędzi do stylizacji zdjęć, dostępnych w niewygórowanych cenach. Nic więc dziwnego, że wiele osób z niecierpliwością czekało na wydanie wywoływarki RAW-ów, zaplanowane na koniec grudnia tego roku. ON1 Photo RAW dostępny jest dla Windowsa i macOS, może działać samodzielnie albo jako wtyczka do Photoshopa i Lightrooma. W kwestii wywoływania RAW-ów i nadawania zdjęciom charakteru obiecuje szybką pracę i nowoczesne podejście, a także jednorazowe zakupy i brak…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.