Oficjalny start pierwszego polskiego kiosku z e-gazetami

Strona główna Aktualności

O autorze

Pierwszy w Polsce witrualny kiosk z prasą cyfrową, uruchomiony testowo przez firmę NetPress w kwietniu b.r., oficjalnie zaingurował swoją działalność.

Jak informuje NetPress, oferowane magazyny posiadają całą paletę funkcji niedostępnych dla prasy drukowanej. Wysyłka pierwszego numeru realizowana jest natychmiast po złożeniu zamówienia, czytelnik może korzystać z wyszukiwarki słów kluczowych, a magazyny przechowywane są w ekologicznej, cyfrowej bibliotece. Istnieje możliwość sporządzania notatek i zaznaczania tekstu, a wbudowane w magazyn multimedia sprawiają, że czytanie cyfrowego magazynu jest w pełni interaktywne. Pliki zabezpieczone są przed nieuprawnionym kopiowaniem, choć część wydawców zezwala czytelnikom na przesyłanie innym internautom darmowych kopii. Cyfrowe magazyny można dodatkowo drukować. Niewątpliwą zaletą jest też wrażenie czytania drukowanego magazynu na ekranie komputera, w przeciwieństwie do statycznego PDF-a.

Oferta NetPress obejmuje obecnie 9 tytułów. Magazyny biznesowe reprezentowane są przez manager magazin i kilka czasopism Migut Media, dostępne są też tytuły hobbystyczne, m.in. foto. W kiosku można zamówić magazyn studencki "?dlaczego". Już wkrótce chcemy zaoferować naszym czytelnikom co najmniej jeden magazyn z każdego segmentu rynku - mówi dyrektor NetPress Bartłomiej Roszkowski. W najbliższym czasie nasza oferta poszerzy się o kolejne tytuły - dodaje.

© dobreprogramy
s