Open Shell Open Shell 4.4.160

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Open-Shell to darmowa aplikacja, dzięki której będziemy mogli przywrócić klasyczne menu start oraz inne elementy systemu Windows usunięte przez jej producenta, firmę Microsoft. Narzędzie jest dostępne do pobrania za darmo.

Następca Classic Shell

Mamy tutaj do czynienia z czymś w rodzaju nakładki na popularne „okienka”. Open-Shell nie jest jednak zupełnie nowym programem, ale następcą innego narzędzia, Classic Shell, które stało się niezwykle popularne po wydaniu Windows 8, ale z czasem prace nad nim zostały zawieszone. Mimo wszystko użytkownicy mocno docenili program umożliwiający zmianę wyglądu menu start, gdyż ten zaproponowany przez Giganta z Redmond w „ósemce” nie wszystkim przypadł do gustu.

Zmień wygląd menu start

Open-Shell pozwala na wybranie jednej z trzech wersji menu start: klasycznej, klasycznej zawierającej dwie kolumny oraz pochodzącej z Windows 7; istnieje również możliwość dostosowania wyglądu przycisku start do własnych preferencji. Znajdziemy tu również pasek narzędzi dla Eksploratora Windows, klasyczne wydanie interfejs użytkownika (tylko Windows 7), możliwość wyświetlania rozmiaru pliku na pasku stanu Eksploratora Windows i nie tylko.

Zanim zaczniesz

Warto dodać, że po uruchomieniu Open-Shell powinniśmy wybrać opcję „show all settings”, która domyślnie jest nieaktywna. Po jej włączeniu otrzymamy możliwość zapoznania się ze wszystkimi funkcjami Open-Shell.

Najważniejsze cechy:

  • narzędzie pozwalające na zmianę wyglądu menu start
  • zawiera mnóstwo funkcji, dzięki którym dostosujemy system Windows do własnych preferencji
  • czytelny interfejs użytkownika
  • wszystkie opcje są dostępne za darmo

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

kontynuacja Shell Classic Shell;a, brak reklam.
na razie brak
ocena użytkownika
24.12.2019 08:20 • Recenzja do wersji 4.4.131

Przywraca klasyczne menu start jakie jest w Windows 7