OpenAcademy: Biblioteka SDL czyli jak szybko pisać gry 2D

Strona główna Aktualności

O autorze

10 grudnia we Wrocławiu odbędą się kolejny wykład z cyklu OpenAcademy. Będzie to pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie.

Najbliższy wykład poświęcony będzie podstawowym zagadnieniom związanym z biblioteką SDL. Prowadzący - Szymon Wilczek - postara się pokrótce przedstawić historię tej biblioteki, jej możliwości, kilka przykładów wykorzystania, plany rozwoju i tym samym udowodnić, że wykorzystanie SDL znacząco ułatwia proces pisania gier komputerowych.

OpenAcademy to cykl otwartych wykładów, których celem jest propagowanie idei wolności i otwartości oprogramowania. Tematyka prowadzonych prezentacji jest bardzo szeroka, począwszy od najbardziej podstawowych informacji związanych z samą ideą Wolnego Oprogramowania, poprzez podstawy zagadnień praktycznych związanych z instalacją i użytkowaniem otwartych systemów, skończywszy na zaawansowanych aspektach administracyjnych, czy naukowych. Organizatorem cyklu jest Uczelnia Organizacja Studencka AASOC działająca przy Politechnice Wrocławskiej.

Zaplanowane na 10 grudnia spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali 0.31 budynku C-13 (ZCS) Politechniki Wrocławskiej, przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25. Wstęp na wykład jest wolny, rejestracja nie jest wymagana.

© dobreprogramy