Fontster szybko zmieni font na urządzeniu z Androidem

Fontster szybko zmieni font na urządzeniu z Androidem

Fontster szybko zmieni font na urządzeniu z Androidem
Tomek Kondrat
27.05.2014 16:18

Zarówno zwolenników, jak i przeciwników Androida, wśród czytelników portalu jest bardzo wielu. System ten, mimo częstej krytyki, posiada jedną niebywałą zaletę – możliwość dopasowania interfejsu do własnych potrzeb. Gdy telefon posiada roota, można czynić z nim cuda za pośrednictwem modułów Xposed Framework, lub innych aplikacji, które w mniejszy lub większy sposób ingerują w wygląd systemu dopasowując go do potrzeb użytkownika.

Jedną z rzeczy, które niekoniecznie mogą podobać się w oprogramowaniu dostarczanym przez producenta, jest wygląd tekstu. W sklepie Google Play i na forum XDA Developers pojawiła się aplikacja Fontster, która w bardzo prosty sposób zmieni font używany na urządzeniu. Autor aplikacji dał użytkownikom ok. 150 krojów, które można zastosować na telefonie lub tablecie. Możliwe jest także zrobienie kopii zapasowej używanego zestawu i przywrócenie go w przypadku problemów. Fontster pomimo angielskiej wersji językowej jest bardzo łatwy w obsłudze. Program pozwala także podejrzeć zmiany przed zastosowaniem ich na urządzeniu. Jest to bardzo ciekawa funkcja, która znacząco ułatwi wybór fontu do zastosowania. Po wszystkim aplikacja zrestartuje urządzenie lub proces SystemUI, który odpowiada za wyświetlanie elementów interfejsu.

Obraz

Aby skorzystać z aplikacji, należy posiadać prawa roota w urządzeniu. Wiąże się to z utratą gwarancji. Jeśli jednak niestraszne nam zapisy gwarancyjne, metody rootowania mogą być odnalezione na licznych forach internetowych, zajmujących się smartfonami. Zalecany jest także ROM oparty na AOSP, czyli np. CyanogenMod lub Slim. Aplikacja może również działać na oprogramowaniu Samsunga, Sony czy HTC, jednak należy brać pod uwagę fakt, że modyfikacje te nie są oficjalnie wspierane.

Aplikację można pobrać z naszego portalu w dziale aplikacji do personalizacji Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)