r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Paint zostaje. Będzie dostępny za darmo w Windows Store

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Wczoraj Internet zaskowyczał nad losem Painta. Microsoft zapowiedział jedynie porzucenie rozwoju aplikacji i usunięcie go w przyszłości, a nie natychmiastowe i całkowite usunięcie aplikacji. Wielu zinterpretowało te rewelacje jednak jako definitywny koniec 32-letniej historii programu.

To nieporozumienie skłoniło Microsoft to publikacji kolejnych wyjaśnień. Na oficjalnym blogu Windowsa pojawił się komunikat, o przyszłości Painta. Dla wszystkich miłośników programu mamy dobre wieści:

Paint zostaje, wkrótce będzie miał jednak nowy dom – Windows Store, gdzie będzie dostępny za darmo.

Oczywiście nie oznacza to, że aplikacja będzie jakkolwiek rozwijana. Microsoft kładzie nacisk przede wszystkim na rozwój Painta 3D, który miał zachęcić użytkowników do łatwego i przyjemnego tworzenia grafiki trójwymiarowej. Na razie jednak daleko mu do kultowego statusu Painta.

r   e   k   l   a   m   a

Microsoft nie dzieli się szczegółami harmonogramu: nie wiemy, kiedy tradycyjny Paint przestanie być składnikiem systemu Windows 10, oraz kiedy pojawi się w oficjalnym sklepie z aplikacjami Windowsa. Można oczekiwać, że zmiany nadejdą już we wrześniu, wraz z Fall Creators Update.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.