Pidgin 2.14.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Najnowsza wersja bardzo popularnego komunikatora linuksowego przeznaczonego dla systemu Windows kryjącego się kiedyś pod nazwą GAIM.

Pidgin pozwala na jednoczesne logowanie się do wielu kont różnych sieci, dzięki czemu nie musimy uruchamiać osobnego programu dla każdej sieci. Komunikator obsługuje imponującą liczbę sieci, między innymi AIM, ICQ, Jabber, MSN Messenger, Yahoo!, Bonjour, Gadu-Gadu, IRC, Novell GroupWise Messenger, QQ, Lotus Sametime, SILC, SIMPLE i Zephyr. Aplikacja zawiera wsparcie dla wielu dodatkowych (prócz rozmów tekstowych) funkcji, między innymi sprawdzania pisowni, przesyłania plików, komunikatów o nieobecności i powiadamianiu o pisaniu.

Program posiada także bogaty zestaw powiadomień o wiadomości lub dostępności danego kontaktu, a także wsparcie dla sporej ilości różnorodnych wtyczek.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bardzo lekki i służy celowi porozumiewania się.
Zaleta jw. może też być wadą, ale ... albo rybka albo akwarium
ocena użytkownika
28.01.2014 21:29 • Recenzja do wersji 2.10.8

Mam win8.1 x64. Poczytałem komentarze i zapragnąłem spróbować jak pójdzie u mnie.
Pobrałem, zainstalowałem i działa bez najmniejszego problemu.
Podczas instalowania słownika języka polskiego (zaznaczyłem tak przy instalacji) pokazało się, że coś nie tak, ale wcisnąłem "Ponów próbę" i poszło dalej bezproblemowo tzn. zainstalował słownik - tak przynajmniej myślę, ponieważ jest przy pisaniu możliwość poprawiania błędów.

lekki interfejs, obsługa wielu protokołów, stabilność działania
brak
05.09.2011 17:20 • Recenzja do wersji 2.10.0

Wielu użytkowników ostatnimi czasy przeklina ociężałość interfejsu Gadu-Gadu, szukając lekkiej alternatywy. Taką alternatywą zdecydowanie jest Pidgin.

Program jest głównie znany z Linuksa. Gdzie jest (był) domyślnie dołączony do niektórych dystrybucji, m.in. Ubuntu.
Oferuje wszystko co jest potrzebne przeciętnemu użytkownikowi, czyli możliwość komunikowania się poprzez sieć Gadu-Gadu. Obsługiwane są najnowsze numery GG. Jest także możliwość bezproblemowego wczytania i eksportowania listy kontaktów z serwera.

Oprócz tego możemy rozmawiać przez inne sieci. Przydatna może okazać się możliwość obsługi IRC.

Interfejs Pidgina jest przede wszystkim lekki. Nie umieszczono w nim żadnych reklam z racji, że jest to oprogramowanie open source. Interfejs operuje nam także przyjazne emotikony i dźwięki.